III Zjazd Klubu Higienistek

Sala konferencyjna nr. 3

"Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość higienistki dentystycznej w Polsce"8-9.09.2022 Warsaw Dental Medica Show

Tematyka wykładów:

  • stomatologia estetyczna w gabinecie higieny,
  • czy wybór produktów do higieny jamy ustnej jest prosty? Co rekomendujemy, a jakich efektów oczekujemy?
  • opieka nad pacjentem gerostomatologicznym,
  • nowy złoty nowy standard w praktyce dentystycznej,
  • zmiany prawne w zawodzie licencjonowanej i dyplomowanej higienistki dentystycznej,
  • z gabinetu medycyny estetycznej do gabinetu dentystycznego, czyli możliwość wprowadzenia nowego zabiegu regenerowania tkanek miękkich z uwzględnieniem zabiegów wykonywanych przez higienistkę dentystyczną,
  • praca z pacjentem poza gabinetem, czy to możliwe? Powrót do szerokiego wachlarza działań higienistek i higienistów metodą budowania własnej marki i rozpoznawalności naszego zawodu.

Dodatkowo podczas I dnia Zjazdu zostaną rozdane nagrody Klubu Higienistek

Cel: śnieżnobiały uśmiech Twojego zadowolonego pacjenta” – warsztat polegać będzie na przedstawieniu możliwości wybielania gabinetowego oraz domowego z uwzględnieniem nowych procedur okołozabiegowych w/w pacjentów. Jak powinna przebiegać profesjonalna wizyta u higienistki dent. skierowana na potrzeby estetyczne pacjenta. Od potrzeby, poprzez przeprowadzenie zabiegu z uwzględnieniem zasad etyki zawodowej , aż do rekomendacji naszego gabinetu następnemu pacjentowi.

Czas trwania: 90 minut

Kompleksowa opieka nad pacjentem z uzupełnieniami protetycznymi” – podczas warsztatu uczestnicy dowiedzą się jak poprowadzić pacjenta od momentu kiedy w planie leczenia pojawia się wykonanie uzupełnienia protetycznego. Prowadząca przedstawi szerokie spektrum opieki krótko i długofalowej. Uczestnicy będą ćwiczyć na modelach , co pozwoli na poszerzenie umiejętności praktycznych w opiece gabinetowej oraz domowej pacjentów protetycznych.

Czas trwania: 90 minut

Znane od lat w gabinetach medycyny estetycznej, wkracza do gabinetów higieny” – W stomatologii nowość od 2021 roku. Warsztat podczas którego uczestnicy sami przeprowadzą innowacyjne zabiegi na tkankach miękkich jamy ustnej.

Czas trwania: 90 minut

Zrób to sam – nakładki w rękach higienistki” – Podczas tego warsztatu uczestnicy zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat samodzielnego wykonania nakładek indywidualnych do wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym.

Więcej na stronie Klubu Higienistek oraz mediach społecznościowych
Kontakt z organizatorem: klubhigienstek@gmail.com