Strategiczny Partner Dental Medica Show świętuje swoje 70-ciolecie

Polskie Towarzystwo Stomatologiczne zostało utworzone w 1951 r. z inicjatywy Rady Naukowej przy Ministerstwie Zdrowia i Opieki Społecznej, w tym roku obchodziło 70-lecie swojego istnienia. Uroczystość miała miejsce w dniach 26-27 listopada w Łodzi, w hotelu DoubleTree by Hilton, gdzie odbyła się dwudniowa konferencja naukowa, połączona z panelami warsztatowymi, częścią wystawienniczą i integracyjną.

Pierwszego dnia wykłady dotyczyły m.in. koncepcji FLOS w diagnostyce i leczeniu wad zgryzu (prof. Marzena Dominiak, prof. Tomasz Gedrange), zasad minimalnie inwazyjnej stomatologii z wykorzystaniem systemu Invisalign (dr Raman Aulakh, dr Barry Buckley), podejścia 4D w profilaktyce próchnicy i postępowaniu nieodtwórczym u młodych pacjentów (prof. Svante Twetman) oraz cyfryzacji w protetyce (prof. Jan Pietruski). Zwieńczeniem pierwszego dnia obchodów był koncert Andrzeja Piasecznego oraz aukcja ceramicznych modeli zębów z podpisami m.in. Olgi Tokarczuk, Jerzego Owsiaka i Anity Włodarczyk.

– Dzięki hojności i wielkim sercom darczyńców udało się zebrać około 150 tys. zł. Całość tej kwoty zostanie przeznaczona na leczenie stomatologiczne dzieci z ubogich rodzin – dodaje Piotr Flejszar, dyrektor biura zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Drugiego dnia w sali konferencyjnej hotelu DoubleTree by Hilton pojawił się m.in. dr hab. Mariusz Szuta (chirurgia onkologiczna obszaru głowy i szyi), dr Daniel Ciapiński (podnoszenie dna zatoki szczękowej), dr Bartłomiej Karaś (możliwości współczesnej endodoncji opartej na zdobyczach technologii cyfrowej) i dr Michał Sobczak (perspektywy rozwoju współczesnej pedodoncji).

W piątek i w sobotę uczestnicy mogli wziąć udział również w warsztatach prowadzonych m.in, przez prof. Marzenę Dominiak oraz dr hab. Kingę Grzech-Leśniak, a w sobotę imprezą towarzyszącą jubileuszowi był VI Zjazd Higienistek i Asystentek Stomatologicznych.

8-10 września 2022 odbywa się V edycja Warsaw Dental Medica Show – wyjątkowe wydarzenie, które w swojej formule łączy targi oraz konferencje i szkolenia dedykowane branży stomatologii i medycyny estetycznej. Podczas tegorocznej odsłony Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, po raz kolejny, będzie naszym partnerem strategicznym.


DZIĘKUJEMY ZA TYSIĄCE UŚMIECHÓW

Za nami czwarta odsłona Warsaw Dental Medica Show, największych targów stomatologicznych w Polsce. Tegoroczna edycja okazała się z kilku względów wyjątkowa 

Po pierwsze: organizowana była z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa, co wymagało wspólnej mobilizacji w przestrzeganiu przepisów. Jesteśmy dumni, że nasze targi docenił pod tym kątem wybitny specjalista prof. Krzysztof Simon. 

Po drugie: Warsaw Dental Medica Show wypełnione były niezwykłymi wydarzeniami towarzyszącymi, które pozwoliły na konsolidację branży. W ich ramach zorganizowano aż 58 wykładów i warsztatów, sami wystawcy zaprosili zaś na 33 szkolenia i spotkania. 

Kolejne powody… możemy mnożyć w zależności od celów, przyświecających Waszemu uczestnictwu. A tych powodów będzie tysiące, ponieważ tyle osób odwiedziło nasze wydarzenie. 

Ptak Warsaw Expo, organizator IV Międzynarodowych Targów i Kongresów Stomatologii i Medycyny Estetycznej, serdecznie dziękuje wszystkim Wystawcom i Odwiedzającym za wsparcie i zaangażowanie, współpracę i wyrozumiałość, a także inspirujące rozmowy. Dziękujemy po prostu za to, że mogliśmy razem z Wami świętować to, co jest Waszą pracą, misją i pasją. Wspólnie stworzyliśmy najważniejsze i największe wydarzenie stomatologiczne w Europie Środkowej. 

Jednocześnie zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji Warsaw Dental Medica Show (8-10 września 2022 r.)Czekamy na Wasze zgłoszenia i pomysły, żeby już dziś wspólnie zaplanować przyszłość branży! Zapraszamy do rejestracji na stronie: Warsaw Dental Medica Show – Targi stomatologiczne 

Więcej informacji o tegorocznej edycji: 


WIELKI FINAŁ TARGÓW. OSTATNI DZIEŃ WDMS

Wystawcy i odwiedzający Warsaw Dental Medica Show są zgodni: targi okazały się niesamowitym sukcesem frekwencyjnym, handlowym i naukowym, uświadamiając, jak bardzo branża stomatologiczna potrzebowała konsolidacji po trudnym okresie ostatniego roku 

Przedstawicielka jednego z patronów medialnych targów, stojąc pośrodku swojego stoiska, zachwala tegoroczne Warsaw Dental Medica Show. “Dlaczego jestem pod wrażeniem? Bo odwiedziło nas więcej osób, niż rok temu. Branży bardzo brakowało tego spotkania!”.  

Lekarz stomatolog, dopytywany o korzyści z udziału w tradycyjnych targach, odpowiada bez wahania: “Tutaj mogę porównać materiały kilku producentów, którzy oferują mi zakup sprzętu za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Poza tym wiele funkcji nowych produktów jest mi nieznanych, a dzięki temu, że technik wyjaśni mi na miejscu ich funkcjonowanie, mogę z większą pewnością podjąć decyzję o tym, w co zainwestuję swoje pieniądze”.  

Jak widzimy, trzeci dzień Warsaw Dental Medica Show – podobnie jak dwa poprzednie — wypełniony był branżowymi rozmowami, transakcjami i poradami. “Branża stomatologiczna nie jest bierna, ona cały czas się rozwija. Potrzebujemy nowych wiadomości, nowych źródeł wiedzy” — stwierdza uczestnik Kongresu Stomatologii, wychodząc z wypełnionej ludźmi sali konferencyjnej.  

“Bardzo nas cieszy tak ogromna frekwencja zarówno podczas targów, jak i na samych kongresach” — mówi Agnieszka Dąbkowska, dyrektorka Warsaw Dental Medica Show. “Dziś podczas wykładów zaprezentowano m.in. premierowy aparat do leczenia poważnych wad zgryzu, będący alternatywą dla operacji. Ptak Warsaw Expo umożliwia poznanie sprzętów, które pomagają ludziom. Tu nie chodzi tylko o biznes, ale o naukę i zdrowie. To po prostu piękne”.  

Ostatni dzień IV Międzynarodowych Targów i Kongresów Stomatologii i Medycyny Estetycznej był znakomitym zwieńczeniem całej imprezy oraz wielką nagrodą za trud wszystkich jej organizatorów. “Te targi były tak dobre, że musicie powtórzyć je za rok” — mówią dwie higienistki, wychodząc z hali targowej. “Nie, gdzie tam, wcześniej się nie znałyśmy!” — śmieje się jedna z nich. “Zgadałyśmy się podczas zakupów, wymieniłyśmy telefonami, ale okazało się, że wracamy do tego samego hotelu, więc idziemy razem na autobus”. Na pożegnanie dodaje jeszcze: “Zrobiliście kawał dobrej roboty, trzymajcie tak dalej!”. 

 


TARGI WIELKICH MOŻLIWOŚCI: DRUGI DZIEŃ WDMS

Minął drugi dzień targów Warsaw Dental Medica Show. Za nami wyjątkowe rozmowy, interesujące kongresy i setki odwiedzających, zapoznających się z nowościami na rynku stomatologicznym 

“Pierwsze zaskoczenie na targach? Zdecydowanie roboty!” — śmieje się odwiedzająca Warsaw Dental Medica Show. Chodzi jej o maskotki jednego z wystawców, produkującego aparaturę stomatologiczną. Tego typu niespodzianek podczas tegorocznej edycji jest jednak zdecydowanie więcej: innowacyjne narzędzia, przydatne rozwiązania oraz konsultacje ze specjalistami, zdradzającymi tajniki swojego sukcesu w branży.  

Wyjątkowym zainteresowaniem cieszą się od początku targów wydarzenia towarzyszące: konferencje, warsztaty i szkolenia. Podczas IV Kongresu Stomatologii, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, mogliśmy poznać m.in. tajniki chirurgii plastycznej dziąseł oraz dowiedzieć się o wpływie e-papierosów na zdrowie jamy ustnej.  

Z kolei Kongres Medycyny Estetycznej, którego partnerami są Galderma i Croma, chwalono zwłaszcza za specjalistyczne sympozjum. W jego ramach omówiono zagadnienia związane m.in. ze skutecznym zastosowaniem toksyny botulinowej w obszarze twarzoczaszki oraz ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych podczas zabiegów.  

Drugi dzień Warsaw Dental Medica Show należał jednak przede wszystkim do kongresu EduAsyst, poświęconego pracy higienistek oraz asystentek stomatologicznych. Podczas wykładów analizowano m.in. techniki leczenia chorób przyzębia, a także omawiano zasady zachowania bezpieczeństwa epidemiologicznego w gabinetach dentystycznych. 

Wszystkich zainteresowanych specjalnymi ofertami handlowymi, rabatami i nowościami rynkowymi, a także niepowtarzalną możliwością poszerzania swoich kompetencji i nawiązania intratnych relacji biznesowych, zapraszamy jutro na trzeci, ostatni już dzień Warsaw Dental Medica Show.  

 


PIERWSZY DZIEŃ ZA NAMI

Zainteresowanie Warsaw Dental Medica Show przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów i wystawców. Osoby, które jeszcze się wahają, czy zawitać w Ptak Warsaw Expo, zachęcamy do zobaczenia fotorelacji z pierwszego dnia targów 

“Goście odwiedzający stoiska wystawiennicze oraz wypełniający sale konferencyjne są najlepszą nagrodą za trud, który włożyliśmy w organizację targów” — mówi Agnieszka Dąbkowska, dyrektorka IV Międzynarodowych Targów i Kongresów Stomatologii i Medycyny Estetycznej.  

Sami uczestnicy są pod wrażeniem różnorodnych aspektów tegorocznej imprezy. Wystawcy znakomicie odnajdują się w estetycznych i nowoczesnych stoiskach, odwiedzający doceniają pomocną obsługę oraz dobrze przemyślaną infrastrukturę hali targowej. Na stoiskach czołowych w branży firm znajdziemy specjalistyczne sprzęty, narzędzia oraz pomocne publikacje.  

Wraz z oficjalnym otwarciem targów rozpoczęły się również wydarzenia towarzyszące: Kongres Stomatologii, Kongres Medycyny Estetycznej, Dzień Nowych Technologii oraz warsztaty i szkolenia; kongres EduAsyst rozpocznie się natomiast w piątek. Uczestnicy, dzięki nadawanym na żywo komunikatom, są na bieżąco informowani o nadchodzących szkoleniach i wykładach. 

Ptak Warsaw Expo zaprasza do udziału w Warsaw Dental Medica Show wszystkie osoby związane z branżą stomatologiczną oraz miłośników zdrowia i medycyny estetycznej. 


Wielkie otwarcie Warsaw Dental Medica Show

Wielkie otwarcie Warsaw Dental Medica Show 

“Zapowiadają się wyjątkowe targi” — mówią wystawcy i odwiedzający IV Międzynarodowych Targów i Kongresów Stomatologii i Medycyny Estetycznej. Warsaw Dental Medica Show właśnie wystartowały 

Cała branża stomatologiczna od miesięcy czekała na to wyjątkowe wydarzenie. Trzy kongresy, Dzień Nowych Technologii oraz liczne warsztaty i szkolenia to wielkie atuty targów, które jak co roku przygotowuje Ptak Warsaw Expo. 

“Stworzenie tegorocznej edycji wymagało ogromnego zaangażowania” — mówi Agnieszka Dąbkowska, dyrektorka Warsaw Dental Medica Show. I dodaje: “Cały czas wielką pomocą było dla nas wsparcie kluczowych na rynku firm oraz stowarzyszeń. To one są podstawą naszej imprezy”. 

Partnerem strategicznym targów jest Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, honorowym – Ogólnopolska Izba Gospodarcza Wyrobów Medycznych POLMED, strategicznymi – Galderma, Cerkamed i DentalHolding, merytorycznymi – BTL i Croma, złotymi  Oral-B i EurMed, naukowymi – Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne, Polskie Towarzystwo Stomatologii Laserowej oraz “Implantologia Stomatologiczna”.  

Wśród wystawców znaleźli się ponadto m.in. Beauty Europe, Enel-med, Optident, KolDental, Denon Dental, Meditrans, Dentomax, Poldent oraz Ersa Medical. “Wielu z naszych wystawców przygotowało nie tylko prezentacje swoich najnowszych produktów, lecz także ciekawe szkolenia i wykłady. Wszystko to przekłada się na stworzenie wspaniałej atmosfery do nawiązywania relacji biznesowych oraz poszerzania swoich kompetencji” — podsumowuje Dąbkowska.  

Poniżej publikujemy plan hali targowej Warsaw Dental Medica Show, na którym możecie odszukać interesujących Was wystawców, stowarzyszenia oraz patronów medialnych. 

Szczegółowy plan targów


Ostatnie przygotowania przed Warsaw Dental Medica Show

Kilkanaście miesięcy wytężonej pracy nad Warsaw Dental Medica Show zyskuje powoli swój ostateczny kształt: ogromna hala targowa Ptak Warsaw Expo zapełnia się nowoczesnymi stoiskami wystawienniczymi  

To już czwarta odsłona Międzynarodowych Targów i Kongresu Stomatologii i Medycyny Estetycznej, określana w branży jako “święto stomatologii”. Trudno się dziwić takiemu nazewnictwu, zwłaszcza jeśli zdamy sobie sprawę ze skali wydarzenia. Trzydniowa impreza wypełniona jest bowiem prestiżowymi i opiniotwórczymi kongresami (Stomatologii, Medycyny Estetycznej oraz EduAsyst), Dniem Nowych Technologii, a także licznymi warsztatami i szkoleniami. 

Podstawą Warsaw Dental Medica Show pozostają jednak tradycyjne targi, podczas których zaprezentują się kluczowe na rynku firmy, stowarzyszenia i media. Pisząc o “tradycyjnych targach” należy jednak wziąć pod uwagę, że są organizowane przez Ptak Warsaw Expo, a więc największy ośrodek tego typu w Europie Środkowej. I jak przystało na lidera, centrum to zarówno zaspokaja głód branży, spragnionej klasycznej wymiany handlowej, jak i proponuje nowoczesne udoskonalenia sprawdzonej formuły targowej. 

Jedną z wielkich innowacji, wprowadzonych przez Ptak Warsaw Expo, było odejście od oferowania klientom gotowych stoisk targowych. Każdy wystawca, który zgłosił chęć uczestnictwa w Warsaw Dental Medica Show, rozpoczął rozmowy z liderem targów, których celem było stworzenie indywidualnej wizji przyszłego stoiska, odpowiadającej na potrzeby danej firmy.  

Obecnie, na kilka dni przed rozpoczęciem targów, wykwalifikowany zespół techników rozpoczął pracę nad tym, aby zmaterializować plany projektantów i nadać im ostateczny kształt. Co ważne, Ptak Warsaw Expo odeszło od budowania stoisk z okty, a więc najpopularniejszego materiału wśród ośrodków targowych, na rzecz dużo bardziej nowoczesnego połączenia drewna, płyty pilśniowej i wykładziny. 

A wszystko po to, aby już 9 września hala Ptak Warsaw Expo zapełniła się tysiącami odwiedzających, którzy rozpoczną wspólne świętowanie w najbardziej estetycznych i komfortowych warunkach pośród wszystkich ośrodków targowych tej części kontynentu. 


Informacje organizacyjne

Drodzy Goście!

 

Największe i jedyne w tym roku targi Stomatologii i Medycyny Estetycznej Warsaw Dental Medica Show 2021

Startujemy za

2021/09/09 09:30:01

Godziny otwarcia:

Czwartek     09.09.2021    09:30 – 17:00

Piątek          10.09.2021    09:30 – 17:30

Sobota        11.09.2021    09:30 – 16:00

Plan terenu

Szczegółowy plan targów poniżej.


NOWOŚĆ NA POLSKIM RYNKU- NIKINC DENTAL

NOWOŚĆ NA POLSKIM RYNKU- NIKINC DENTAL
NOWOCZESNA ENDODONCJA PO HOLENDERSKU – WYTRZYMAŁE PILNIKI ENDODONTYCZNE NiTi PathmaxPro i SmartTrack

Na targach Warsaw Dentica Medical Show pojawi się NOWOŚĆ na polskim rynku – pilniki endodontyczne NiTi Nikinc Dental. Są to narzędzia wytrzymałe, elastyczne i bezpieczne- produkowane przez Holendrów przy ścisłej współpracy z praktykującymi specjalistami.

Nikinc Dental to producent, który od 25 lat zajmuje się innowacjami i projektowaniem rozwiązań w świecie stomatologii.

Ich początki to projekty dla takich marek jak Dentsply (Thermaprep® ) czy Hu Friedy (DownPak®). Z biegiem lat utworzyli własną markę produktów, którą Dental ID ma przyjemność Państwu zaoferować.

Z systemów Nikinc Dental: PathmaxPro oraz SmartTrack z powodzeniem korzystają lekarze na całym świecie. Firma Dental ID wprowadziła je na polski rynek w 2021 roku.

Oferta obejmuje pilniki rotacyjne oraz recyprokalne, poddawane specjalnej, opatentowanej obróbce termicznej w poniższych opcjach.

Rotacyjne Pilniki PathMax Pro

WYSOKA ODPORNOŚĆ NA CYKLICZNE ZUŻYCIE

Pilniki PathMax ™ Pro są wykonane ze stopu NiTi poddanego specjalistycznej obróbce termicznej. Wedle badań służą dwukrotnie dłużej niż Protaper® Gold i sześciokrotnie dłużej niż Protaper®.

KOMPATYBILNE Z SYSTEMAMI, KTÓRE ZNASZ

Pilniki obrotowe PathMax ™ Pro mają te same cechy geometryczne, co powszechnie używane systemy pilników obrotowych, jak na przykład; ProTaper® i ProTaper® Gold. To sprawia, że wymiana tych systemów na PathMax ™ Pro jest bardzo łatwa.

ZWIĘKSZONA SKUTECZNOŚĆ

Kształt powierzchni tnącej pilników PathMax ™ Pro został ulepszony. Odczuwalna jest większa skuteczność przy jednoczesnym mniejszym usunięciu zębiny.

TRÓJKĄTNY PRZEKRÓJ PILNIKA

Trójkątny przekrój poprzeczny pilników PathMax ™Pro zapewnia optymalny poziom cięcia bez powodowania tarcia między pilnikiem a zębiną.

BEZ ODBIJANIA, Z PAMIĘCIĄ KSZTAŁTU

Pilniki PathMax ™ Pro są poddawane specjalnej obróbce termicznej, dzięki czemu zachowują formę i kształt kanału korzeniowego w trakcie leczenia.
Mają pamięć kształtu co oznacza, że po sterylizacji wracają do swojej pierwotnej formy.

BEZ ODBIJANIA, Z PAMIĘCIĄ KSZTAŁTU

Pilniki PathMax ™ Pro są poddawane specjalnej obróbce termicznej, dzięki czemu zachowują formę i kształt kanału korzeniowego w trakcie leczenia.
Mają pamięć kształtu co oznacza, że po sterylizacji wracają do swojej pierwotnej formy.

Rotacyjne oraz recyprokalne pilniki z serii SmartTrack

Pilniki SmartTrack ™ zapewniają płynne dopasowanie do kanału korzeniowego. Dzięki specjalnej obróbce termicznej (ang. heat treated – HT) stop NiTi (niklu i tytanu) staje się bardziej jednorodną masą o zwiększonej wytrzymałości. Pilniki SmartTrack ™ są wyjątkowo elastyczne i podatne na zginanie, co znacząco zmniejsza ryzyko powstawania stopni, perforacji i translokacji kanału korzeniowego.

Wysoka odporność na cykliczne zużycie

Kompatybilny z systemami które już znasz

Linia produktów SmartTrack ™ oferuje serie pilników:
Pilniki obrotowe oraz pracujące w trybie ruchu recyprokalnego. Te systemy są kompatybilne z najpopularniejszymi systemami dostępnymi na rynku, takimi jak WaveOne ™, ProTaper ™, GT ™,Vortex ™ i Sequence ™.

Kolekcja Smarttrack™ to trzy różne typy pilników

Recyprokalne
(Reciprocating)

Pracują w trybie oscylacyjnym. Oznacza to, że podczas procedury kształtowania kanału urządzenie stale zmienia kierunek rotacji.
Są kompatybilne z najbardziej popularnymi systemami takimi jak WaveOne ™ i WaveOne ™ Gold.
Zaokrąglona, nietnąca końcówka pozwala na bezpieczne podążanie za kształtem kanału.

Rotacyjne
(Rotary)

Pilniki obrotowe Smarttrack™ są kompatybilne z systemem Protaper™. Z uwagi na łagodny trójhelikalny przekrój podążają płynnie za kanałem.
Zaokrąglona, nietnąca końcówka pozwala na bezpieczne opracowanie kanału.

Uniwersalne
(Universal)

Smarttrack™ Universal to najszersza oferta pilników rotacyjnych. Dzięki obszernej gamie rozmiarów (17-45) oraz opcji stożkowatości (.04 i .06) system ten może być używany do opracowania każdego typu kanału.
Łagodny przekrój oraz nietnąca końcówka sprawiają, że te pilniki są delikatne i mniej agresywne niż większość systemów. Znacznie poprawia to jakość leczenia kanałowego.

Podczas targów zapraszamy na wykład dr Marcina Jarmołowicza oraz na stoisko, gdzie będzie można wypróbować pilniki Nikinc Dental.

Stoisko: Dental ID – B2 120c

10.09.2021 – Dzień z ekspertem endo na stoisku – darmowe testowanie pilników na bloczkach endo + RABAT 25% na wszystkie pilniki Nikinc Dental

10.09.2021 – godz. 11:00 – Wykład dr Marcina Jarmołowicza- „ Codzienna praktyka endodontyczna pilnikami Nikinc Dental”

UWAGA! Dla uczestników wykładu 1 opakowanie pilników Nikinc Dental GRATIS! Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy na wykład: n.tyczynska@dentalid.pl


Forum Stomatologii Praktycznej patronem Warsaw Dental Medica Show

Forum Stomatologii Praktycznej patronem Warsaw Dental Medica Show

Forum Stomatologii Praktycznej — kompendium wiedzy dla każdego lekarza stomatologa, który chce być na bieżąco z nowościami branżowymi — objęło Warsaw Dental Medica Show patronatem medialnym

Forum Stomatologii Praktycznej jest nowoczesnym czasopismem, które w całości poświęcono tematyce najlepszych i sprawdzonych technik dentystycznych, a także materiałów oraz rozwiązań stosowanych we współczesnej stomatologii.

Redakcja czasopisma dba o to, aby każdy kolejny numer dostarczał czytelnikom aktualną wiedzę ze świata profesjonalnej stomatologii. Dlatego czasopismo stanowi źródło rzetelnej i fachowej wiedzy eksperckiej, także dzięki zapraszaniu do współpracy najwyższej klasy branżowych specjalistów. Autorzy Forum Stomatologii Praktycznej są wieloletnimi praktykami, często prowadzącymi własne gabinety stomatologiczne oraz angażującymi się w działania naukowe i badawcze.

Każdy, kto zaprenumeruje czasopismo, otrzyma rocznie sześć stustronicowych numerów. W każdym z nich znajdą się inspirujące artykuły, wyczerpujące case studies, eksperckie recenzje, opinie z różnych dziedzin stomatologii, a także zniżki na wszystkie konferencje oraz wydarzenia organizowane przez redakcję czasopisma.

Od teraz Forum Stomatologii Praktycznej będzie na bieżąco informować swoich czytelników o Warsaw Dental Medica Show: imprezie, która łączy targi z edukacyjnymi wydarzeniami towarzyszącymi (IV Kongresem Stomatologii i Medycyny Estetycznej, Dniem Nowych Technologii, a także licznymi aktywnościami wystawców).