II Ogólnopolski Zjazd Klubu Higienistek w Nadarzynie, WDMS 2019
Sala nr 17

Klub Higienistek. Plan II OZKH Nadarzyn

9:30 – 10:00 Rejestracja uczestników.
10:00 – 10:10 Przywitanie uczestników II Ogólnopolskiego Zjazdu Klubu Higienistek.
10:10 -10:45 Razem można więcej. dypl. hig. stom Wioletta Witek i goście specjalni.
10:45 -11:00 „Zmotywowana i gotowa do działania- czyli akcja- reakcja. Ja w Klubie Higienistek”. dypl. hig.dent.Justyna Kędziora
11:00 -12:15 Preludium do współpracy higienistki z lekarzem medycyny estetycznej. Możliwości i ograniczenia.dr n.med. Katarzyna Mehr z zespołem specjalistów z zakresu medycyny estetycznej i profilaktyki dentystycznej.
12:15 – 12:50 Dieta w aspekcie kondycji jamy ustnej..
dypl. hig. stom. Aleksandra Twierkowska
12:50 – 13:00 Dyskusja
13:00 – 13:45 lek. dent., ekspert ds. profilaktyki zdrowia Magdalena Pasadyn
13:45 – 14:15 Joanna Bogielczyk, trener rozwoju osobistego i coach „Higienistka jako ekspert – 5 narzędzi budowania wizerunku eksperta”.
14:15 – 14:30 Dyskusja
14:30 – 15: 00 Rodo w gabinecie higieny – procedury o których musisz wiedzieć. dypl. hig. stom. Iwona Poppe
15:00 – 15: 30 Ortodoncja oczami higienistki. lic. hig. dent. Grażyna Krawczyk
15:30 – 15:40 Dyskusja
15:40 – 16:00 Zakończenie zjazdu.

Każdy uczestnik spotkania otrzyma w prezencie przetestowany w Strefie Testu i rekomendowany przez Klub Higienistek produkt.

Wykładowcy:

Joanna Bogielczyk
Trener biznesu i coach, właścicielka firmy „EKSPERT” Bogielczyk.  Jest
praktykiem z 15-letnim doświadczeniem w budowaniu wizerunku eksperta. Na rynku stomatologicznym od 2006 roku. Pomaga w tworzeniu silnych marek, w promocji i w zwiększaniu sprzedaży. Sprawia, że klienci jej ufają̨ i pracują z nią przez długie lata.
Rzetelna, zawsze świetnie przygotowana. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się na blogu: www.bogielczykdlakobiet.com/blog oraz na Facebooku
https://www.facebook.com/bogielczyk/ . Inspiruje do trwałej zmiany i wspiera w procesie wdrożenia. Pracuje z klientami grupowo i indywidualnie.

Dr n. med. Katarzyna Mehr
Wieloletni nauczyciel akademicki, specjalista w dziedzinie protetyki stomatologicznej. Pasjonuje się diagnostyką i rehabilitacją zaburzeń czynnościowych układu stomatognatycznego, przy zastosowaniu nowoczesnych technik medycyny estetycznej. Adekwatnie do potrzeb, w praktyce dentystycznej wykorzystuje techniki relaksacyjne, wykształcenie muzykoterapeutyczne i pedagogiczne. Pracuje w zespole interdyscyplinarnym. Nieustannie podnosi kwalifikacje zawodowe, uczestniczy w licznych szkoleniach oraz konferencjach w kraju i zagranicą.

Dypl. Hig. Stom. Aleksandra Twierkowska
Ambasadorka Klubu Higienistek. Dyplomowana higienistka stomatologiczna, technik dentystyczny, studentka wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu. Koordynator Centrum Stomatologii w Szpitalu św. Wojciecha w Poznaniu. W gabinecie profilaktyki zajmuje się wykonywaniem stomatologicznych zabiegów profilaktycznych u dzieci oraz dorosłych, kładzie duży nacisk na edukację pacjenta. Jako standard przyjmuje pracę w powiększeniu za pomocą lup stomatologicznych. Ma bogate doświadczenie w pracy z pacjentem periodontologicznym. Zajmuje się profilaktyką chorób jamy ustnej osób w trakcie oraz po przebytej onkoterapii. Jej misją jest propagowanie gabinetu profilaktyki jamy ustnej i zawodu higienistki wśród społeczności poprzez prowadzenie wykładów, spotkań oraz innych inicjatyw społecznych. Prowadzi bloga skierowanego do pacjentów, gdzie mogą przeczytać artykuły na temat podstaw oraz ciekawostek z zakresu stomatologii. Lubi studiować publikacje medyczne i artykuły naukowe oparte na badaniach klinicznych, na których opiera swoje opracowania oraz wykłady.

lic. hig. stom., wykładowca, egzaminator Grażyna Krawczyk
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu na wydziale Higiena Dentystyczna oraz studiów II stopnia na wydziale Zdrowie Publiczne. Wykładowca przedmiotów zawodowych w zawodzie higienistki i asystentki stomatologicznej oraz egzaminator w tych zawodach . Prowadzę szkolenia i kursy związane z profilaktyka i asystowaniem w ortodoncji.

Dypl. hig. stom Iwona Poppe
Swoją przygodę ze stomatologią rozpoczęła w 2002r. Przez wiele lat zdobywała doświadczenie współpracując ze specjalistami w dziedzinach chirurgii stomatologicznej, endodoncji oraz stomatologii zachowawczej. Jednak najbliższą dziedziną była od zawsze profilaktyka stomatologiczna. Po ukończeniu szkoły i uzyskaniu tytułu dyplomowanej higienistki dentystycznej rozpoczęła praktykę z pacjentem. Swoją wiedzę i doświadczenie pogłębia uczestnicząc regularnie w szkoleniach, sympozjach, konferencjach oraz warsztatach. Od niedawna przekazuję również swoją wiedzę i doświadczenie młodszym stażem koleżankom. Od 2018 sprawuje również funkcję Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Justyna Kędziora
– jestem pasjonatką dzielenia się wiedzą z zakresu profilaktyki stomatologicznej. Od 2005 r. mieszkałam w Wielkiej Brytanii. To właśnie tam od 2008 rozpoczęłam przygodę jako dental nurse w Dr Martin Pritchard- Sureey. W l atach 2011-2016 pracowałam jako dental nurse, head dentalnurse w Battersea Rise Dental Studios ( obecna nazwa to White& Co Battersea Rise). Oczywiście nie zapomniałam w tym czasie o pięknej Polsce i odwiedzając ojczyznę ukończyłam Medyczne Studium Zawodowe na kier. Dyplomowana Higienistka Stomatologiczna. Od 2016 roku powróciłam na stałe do Polski i jako szczęśliwa mama i żona dalej chcę motywować koleżanki po fachu do rozwijania naszego
niesamowitego zawodu w Polsce. Jako Klubowiczka działam w Wielkopolsce i jestem zachwycona możliwościami jakie daje Nam to nowe, niezależne stowarzyszenie. Pamiętajmy, że tylko razem możemy więcej. Do zobaczenia w Nadarzynie na II Ogólnopolskim Zjeździe Klubu Higienistek.

Lek. dent. Magdalena Pasadyn
Ekspert ds. profilaktyki zdrowia, założycielka i prezes Fundacji Kraina Zdrowia. Jest autorką programu profilaktycznego z zakresu przeciwdziałania próchnicy u dzieci, który z powodzeniem realizuje wspólnie z zespołem fundacji. Posiada doświadczenie w pracy z najmłodszymi pacjentami. Jest ambasadorką kilku kampanii społecznych m.in. ogólnopolskiego projektu „Polko bądź zdrowsza” Prowadzi wykłady, warsztaty i szkolenia w obszarze profilaktyki zdrowia dla firm i organizacji. Razem z innymi specjalistami wspiera personel medyczny, przedsiębiorców i kadry zarządzające w radzeniu sobie ze zmęczeniem i wypaleniem zawodowym. Ceniona za praktyczny i merytoryczny przekaz wiedzy i holistyczne podejście do organizm.