MODERATOR KONFERENCJI

Prezes Polskiego Twoarzystwa Periodontologicznego.
Członek Zarządu European Federation of Periodontology.

rgorska

prof. dr hab. n.med.
Renata Górska

RADA NAUKOWA

PRZEWODNICZĄCY – STOMATOLOGIA

jbkowalski

dr hab. n.med.
Jan Kowalski

maluchna

dr n.med.
Marcin Aluchna

pplakwicz

dr hab. n.med.
Paweł Plakwicz

prelegent

dr n.med.
Piotr Okoński

bgorski-1

dr n.med.
Bartłomiej Górski

PRELEGENCI

WARSZTATY:

STOMATOLOGIA

Nowe spojrzenie na pacjenta. „Jak się nie wie, to się nie widzi”, czyli które objawy kliniczne powinny zaniepokoić stomatologa.
Kiedy powinniśmy sięgnąć po diagnostykę w artykulatorze?
Artykulator: narzędzie tylko dla protetyka. Czy na pewno?
Dla niewtajemniczonych krótko o rodzajach artykulatorów, łukach twarzowych, DFA.
Kontrowersje wokół pozycji stawowej RC.
Czym się różnią rożne strategie (filozofie) rejestrowania RC. Dowson? Kois? FACE?
Teoria i praktyka krok po kroku: zastosowanie łuku twarzowego,
znalezienie pozycji RC u pacjenta, rejestraty zwarciowe,przeniesienie danych do artykulatora, montaż modeli szczęki i żuchwy, analiza wyników. Nie wyjdziesz z warsztatów jak się nie nauczysz. Czas na praktykę nieograniczony.
Warsztaty zaplanowane są dla małej grupy lekarzy, tak, by każdy z uczestników samodzielnie, przy użyciu łuku twarzowego oraz rejestratów pobieranych wg filozofii FACE, zarejestrował i zamontował w artykulatorze modele jednej osoby w stawowej pozycji RC. Będziemy krok po kroku omawiać niezbędne procedury, pozwalając sobie jednak na dygresje i wymianę myśli, tak by temat okluzji i towarzyszącego mu zamieszania stał się bliższy.
Każdy uczestnik proszony jest o przyniesienie własnych modeli gipsowych (zaznaczyć technikowi, że są to modele do artykulatora), o podstawach możliwie niskich i nieznacznie tylko szerszych niż łuki zębowe.

MEDYCYNA ESTETYCZNA

Merytoryka
pozyskiwanie oraz zastosowanie fibryny bogatopłytkowej w medycynie regeneracyjnej,
zastosowanie fibryny bogatopłytkowej A-PRF oraz I-PRF w stomatologii i implantologii
zachowanie zasad bezpieczeństwa przy pozyskiwaniu i zastosowaniu fibryny bogatopłytkowej
pozycjonowanie zabiegu z fibryny bogatopłytkowej wśród zabiegów wykonywanych w gabinecie lekarskim.

Praktyka
nauka pozyskiwania frakcji fibryny bogatopłytkowej A-PRF i I-PRF
techniki obróbki membran z fibryny bogatopłytkowej A-PRF
techniki łączone A-PRF oraz I-PRF

Merytoryka
Plasma Complex – naturalna biostymulacja komórkami macierzystymi
rola komórek macierzystych HSCs, MSCs, w zabiegu Plasma Complex
charakterystyka czynników wzrostu PDGF, VEGF, TGF, EGF, FGF w procesie regeneracji tkanek
udział leukocytów w procesie regeneracji tkanek
wskazania i przeciwwskazania do zabiegu Plasma Complex
zakwalifikowanie pacjenta do zabiegu Plasma Complex
pozycjonowanie zabiegu Plasma Complex wśród zabiegów wykonywanych w gabinecie lekarskim – prezentacja przedstawiciela Firmy

Praktyka
etapy wykonania zabiegu Plasma Complex
obszary do regeneracji tkanek przy zastosowaniu zabiegu Plasma Complex
zasady bezpieczeństwa podczas wykonania zabiegu Plasma Complex

ASYSTENTKI I HIGIENISTKI WARSZTATY

Celem warsztatu jest umożliwienie ich uczestnikom łatwego i dogłębnego rozpoznania wad szkliwa ( white spots -białe plamy) oraz nabycie umiejętności samodzielnego nieinwazyjnego ich leczenia za pomocą systemu ICON.
W części teoretycznej priorytetem będzie etiopatogeneza i anatomia patologiczna poszczególnych wad szkliwa, w celu uzyskania klarownego i kompletnego obrazu, który umożliwi diagnostykę i późniejsze specyficzne leczenie.
W części praktycznej zaprezentowana zostanie krok po kroku metoda infiltracji żywicą ICON i uczestnicy warsztatu będą mieli możliwość wykorzystania zdobytych informacji podczas ćwiczeń z użyciem fantomów.
Warsztat ICON poprowadzi dypl. higienistka Francesca Spampinato (Werona, Włochy) i przetlumaczy dypl. higienistka Ilona Piasecka (Werona, Włochy).

Stomatologia estetyczna z uwzględnieniem wszystkich dziedzin stomatologii w oparciu o przypadki kliniczne.

Sesja ta dedykowana jest wszystkim lekarzom mającym na celu skuteczne leczenie pacjentów, zarówno pod względem funkcji jaki i estetyki.
Każdy pacjent zgłaszający się do gabinetu stomatologicznego wymaga diagnostyki na podstawie badania i oczekuje rozwiązania zgłaszanego przez niego problemu, który dla każdego pacjenta jest uwarunkowany innymi czynnikami ryzyka i powinien być spersonalizowany. W planie leczenia należy uwzględnić patologie z każdej dziedziny stomatologii, warunki sprzyjające lub uniemożliwiające określone leczenie, a następnie należy rozwiązać zarówno potrzebę w zakresie leczenia periodontologicznego, stomatologii zachowawczej z endodoncją, protetyki czy ortodoncji.
Często leczenie wymaga interdyscyplinarnego podejścia, które integruje wiedzę umiejętności i doświadczenie z wszystkich dziedzin stomatologicznych w całościowym planie leczenia.

Podczas edycji 2019 zaproponujemy lekarzom wyłącznie praktyczną formułę, którą tak bardzo docenili lekarze. Każdy wykład będzie zakończony pokazem zabiegu. Utrzymaliśmy natomiast formułę warsztatów z poprzedniej edycji i lekarze ponownie będą mieli okazję pracować z pacjentami. Pod względem praktyki będzie to wyjątkowe wydarzenie z zakresu medycyny estetycznej, którego jeszcze nie było na rynku wydarzeń medycznych.
Przygotowujemy bardzo interesujące bloki tematyczne, które odbędą się w dniach 5-7 września br. Nie zabraknie tematów dotyczących powikłań, bloków łączących medycynę estetyczną ze stomatologią, a także doniesień i innowacji ze świata w ramach bloku medycyna przyszłości. Praktyka, innowacyjność, ale też gotowe rozwiązania na konkretne problemy estetyczne i medyczne z uwzględnieniem pacjenta „obciążonego”.
Medycyna Estetyczna podczas Warsaw Dental Medica Show to wyłącznie praktyka i wyjątkowi wykładowcy – praktycy, którzy podzielą się swoją wiedzą.
Zarówno lekarze dentyści początkujący lub rozważający wprowadzenie medycyny estetycznej, jak i zaawansowani oraz już praktykujący znajdą wiele ciekawych pozycji w programie, ale przede wszystkim otrzymają tylko praktyczną wiedzę do wdrożenia w swojej praktyce. Pomyśleliśmy też o studentach i stażystach. Podczas edycji 2019 odbędzie się oficjalna inauguracja Koła Medycyny Estetycznej dla Młodych Lekarzy Dentystów.
Edycja 2019 to aż 30 wykładów zakończonych pokazem i aż 36 warsztatów z medycyny estetycznej. Każdego dnia równolegle 2 wykłady i 6 (3-godzinnych) warsztatów. Tego jeszcze nie było!

W celu uzyskania certyfikatu za kongres oraz warsztaty prosimy o kontakt:

Specjalista ds. sprzedaży i organizacji Kongresu

Paweł Piwowarczyk
+48 507 664 328


p.piwowarczyk@warsawexpo.eu

CENNIK LEKARZE

Zobacz ceny udziału 1, 2 lub 3 dniowego w konferencji i ceny warsztatów.

CENNIK EDUASYST

Zobacz cenę dedykowanej sesji naukowej dla higienistek i asystentek i ceny warsztatów

CENNIK KONFERENCJA

Zobacz ceny udziału 1, 2 lub 3 dniowego w konferencji dla higienistek asystentek, techników, studentów, uczniów i stażystów.