Tomasz Gedrange
Prof. dr hab. Tomasz Gedrange
Ukończył studia na Oddziale Stomatologii Uniwersytetu Friedricha Schillera w Jenie (Niemcy) oraz medycyny ogólnej w Akademii Medycznej we Wrocławiu.
Po studiach był asystentem w Zakładzie Farmakologii i Toksykologii Uniwersytetu im. Friedricha Schillera w Jenie. W 1996 roku obronił pracę doktorską (temat: „Badania wolnych rodników i peroksydacji lipidów po niedotlenieniu oraz ponownym dotlenianiu mózgu u noworodków prosiąt z prawidłową masą urodzeniową oraz wewnątrzmacicznym ograniczeniem wzrostu ciała”).
Jacek Ciesielski
Jacek Ciesielski
Przebieg pracy zawodowej:
Od 1984 r. do dnia dzisiejszego - prywatna Klinika Stomalologiczna DUO-DENT Łódź
Szkolenia podyplomowe: 1986 r. do chwili obecnej 125 certyfikatów uczestnictwa w szkoleniach krajowych i zagranicznych z zakresu stomatologii zachowawczej, protetyki, stomatologii estetycznej, periodontologii i ortodoncji
l stopień specjalizacji z zakresu stomatologii ogólnej (1986 r.) doktorat (20.06.2002 r.) - Akademia Medyczna w Lublinie, praca nt. „Ocena kliniczna znieczulenia śródwięzadłowego strzykawką typu Paroject", promotor: prof. dr hab. Teresa Bachanek
Po ukończeniu studiów na kierunku Stomatologii Akademii Medycznej w Łodzi w 1983 roku rozpoczął pracę zawodową i jednocześnie specjalizację I-go stopnia z zakresu Stomatologii Ogólnej, którą ukończył w 1984 roku z wynikiem celującym. Pracując zawodowo interesował się nowoczesnymi rozwiązaniami ze stomatologii zachowawczej i protetyki oraz szerokiego użycia środków znieczulających do leczenia. Wielokrotnie odwiedzał kliniki oraz instytuty badawcze w Szwajcarii, w Niemczech oraz w USA, gdzie ukończył MBA w stomatologii.
Od 1991 roku prowadził wykłady, szkolenia, przygotował autorski program „Marketing i zarządzanie w stomatologii oraz kalkulacje zyskowności praktyki stomatologicznej” wraz z szeregiem wykładów w ramach spotkań z PTS w całej Polsce oraz targów stomatologicznych CEDE. Nawiązał kontakty z ośrodkami badawczymi Niemiec i Szwajcarii m.in. Detrey Densply, Coltene Whaledent.
W latach 1998-2001 wykonywał raporty kliniczne i współpracował z biuletynem CRA Polska. Jego opinie badawcze posłużyły do praktycznego wykorzystania dla szerokiego grona dentystów na świecie.
Prowadzone prace były wykorzystywane przez firmę Coltene Whaledent jako przypadki kliniczne obrazujące odbudowę stratyfikacyjną zębów przy użyciu kompozytu Miris. W 1994 roku dr Ciesielski rozpoczął badania naukowe i kliniczne sprowadzonego do Polski materiału do znieczulania śródwięzadłowego o nazwie Paroject, których ukoronowaniem była rozprawa doktorska, obroniona w 2002 roku. Prowadząc wykłady z techniki znieczulenia śródwięzadłowego oraz nowoczesnych rozwiązań w stomatologii zachowawczej i protetyce pogłębiał wiedzę studiując eksternistycznie w latach 1995-1996 w Klinice Ortodontycznej Czeskiego Uniwersytetu Medycznego w Olomouc.
Od 2002 roku rozpoczął studia w USA w instytucie LVI w Las Vegas, aby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu zaawansowanych rekonstrukcji protetycznych posterior-anterior, okluzji cz. I ,II, III, które ukończył z wynikiem pozytywnym w 2008 roku. W 2002 roku Departament Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaprosił dr Ciesielskiego jako eksperta do programu opracowania zasad i punktacji kontynuacji edukacji po studiach lekarzy medycyny i stomatologii. Ukoronowaniem tego programu były wykłady na ten temat w aspekcie integracji Polski z UE.
W latach 1998-2008 organizował, wykładał i prowadził zajęcia praktyczne dla studentów stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w ramach programu „Poszerzamy swoją wiedzę na studiach”, którego współorganizatorem było TSS.
Jest autorem filmów szkoleniowych „Zasady preparacji i cementowania licówek porcelanowych”, „Wykonywanie kliniczne wkładów i nakładów”, „Techniki znieczulenia śródwięzadłowego strzykawką Paroject” wyróżnionych opiniami renomowanych dentystów. Jest pomysłodawcą i autorem publikacji opisu przypadków w postaci fotoreportażu klinicznego. Od 2010-2015 prowadził cykl wykładów w ramach Akademii Okluzji w ramach targów Dentamed i Krakdent.
Jest aktywnym członkiem Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i podczas ostatnich obchodów był autorem i kierownikiem naukowym szkolenia w ramach zjazdu Absolwentów.
Od 1994 r. prowadzi Prywatną Klinikę Stomatologiczną "Duo-Dent" specjalizującą się w całościowym leczeniu stomatologicznym, protetycznym i implantologicznym.
Mariusz Lipski
Mariusz Lipski
Paweł Andersz
Paweł Andersz
Od ponad 15 lat stosuje piaskarkę abrazyjną do leczenia pacjentów. Autor i współautor publikacji w czasopismach stomatologicznych. Wykładowca na konferencjach i kursach krajowych i międzynarodowych. Pracuje w praktyce prywatnej w Szczecinie.
Joseph Choukroun
Dr Joseph Choukroun, Nicea, Francja
Protokoły PRF wykorzystywane są od przełomu wieku XX/XXI. Pierwsza publikacja Dr-a Choukrouna ukazała się w 2001 roku. Od tamtego czasu setki badaczy zainteresowały się jego odkryciem. Na temat PRF i protokołów Choukroun, dostępnych jest 511 publikacji (PubMed). Fibryna Bogatopłytkowa jest wykorzystywana w zabiegach medycyny regeneracyjnej w chirurgii stomatologicznej i implantologii stomatologicznej, chirurgii szczękowo-twarzowej, leczeniu trudno gojących się ran, leczeniu oparzeń oraz w medycynie estetycznej. Najnowsze doniesienia o PRF opisują zastosowanie PRF w endodoncji.
Wyklady – 1.10.2020 ( czwartek)
Sala kongresowa
10.00-12.00
Leczenie ortodontyczne pacjentów dorosłych przed leczeniem protetycznym – Prof. dr hab. n. med.Tomasz Gedrange
Wykładowca przedstawi istotne zagadnienia, jak łączyć dyscypliny stomatologii w ramach stomatologii zintegrowanej i prowadzić leczenie pacjentów ortodontyczne i protetyczne.
12.00-13.30
Zastosowanie abrazji powietrznej w stomatologii – lek. stom. Paweł Andersz
Podczas wykładu poruszone zostaną następujące zagadnienia:
– co to jest abrazja powietrzna i do czego można ją zastosować w gabinecie stomatologicznym (m. in. opracowywanie ubytków, zwiększania adhezji w przypadku wkładów koronowo-korzeniowych, licówek i korony oraz naprawa porcelany czy oczyszczanie zamków ortodontycznych z kleju, usuwanie cementu)
– piaskarki abrazyjne do bezbolesnego opracowywania ubytków oraz mikropiaskarki abrazyjne
– różnice pomiędzy opracowaniem ubytku piaskarką abrazyjną i wiertłem, korzyści dla lekarza i pacjenta, ograniczenia metody
– praktyczne uwagi dotyczące techniki pracy
– prezentacja przypadków
14.00-15.30
Zastosowanie cementów krzemowo-wapniowych w leczeniu kompleksu miazgowo-zębinowego u dzieci i dorosłych – prof. Mariusz Lipski
Podczas wykładu zostaną omówione dostępne obecnie na rynku cementy krzemowo-wapniowe (preparaty typu MTA, bioceramika syntetyczna wymagająca mieszania, bioceramika w postaci jednej pasty) stosowane w odbudowie tkanek zęba i leczeniu endodontycznym (materiały kondensowalne i typu flow). Zostaną przedstawione ich wady i zalety oraz stan wiedzy dotyczący ich skuteczności. Szczególna uwaga zostanie zwrócone na ich kliniczne zastosowanie – zaprezentowane zostaną przypadki własne. Prezentację wzbogacą zdjęcia kliniczne oraz filmy obrazujące stosowane techniki leczenia.
15.30-16.15
dr n. med. Jacek Ciesielski
„Fenomen mięśniowy”
W prezentacji wykładowca przedstawi własną koncepcję jak ustalać wysokość zwarcia centralnego, wykorzystując do tego mięśnie twarzo-czaszki pacjenta.
Sala kongresowa ONLINE
11.00-13.00
Dr Joseph Choukroun, Nicea, Francja
Zastosowanie autologicznych czynników wzrostu, komórek macierzystych i trójwymiarowej matrycy fibrynowej preparatu PRF w Medycynie Estetycznej twarzy. Światowa premiera systemu „PomPac”.
Podczas webinaru zaprezentowane zostaną najważniejsze elementy stojące za powodzeniem zabiegu z wykorzystaniem PRF w Medycynie Estetycznej, biologia działania preparatów PRF, schemat regeneracji oraz protokoły wirowania krwi według najnowszych badań. Webinar zostanie uzupełniony również o praktyczne, kliniczne doświadczenia, schematy pracy z krwią własną pacjenta w zabiegach regeneracyjnych, możliwość wpływania na objętość uzupełnianych tkanek. Wykładowca przedstawi najnowszą innowację, premierę systemu PomPac, który umożliwia dłuższe wykorzystanie odwirowanego preparatu.
13.30-14.15
B.D.S. M.D.T. B.B.A Stephan Lampl
„Live Demo – pokaz zabiegu” „on-line”
14.30-15.15
B.D.S. M.D.T. B.B.A Stephan Lampl
„Wprowadzenie do stomatologii Edelweiss” „on-line”
16.15-17.15
PhD, Msc Dent PDD Desiguar Moodley
„Odbudowy estetyczne i rehabilitacja narządu żucia” „on-line”
17.15-18.00
PhD, Msc Dent PDD Desiguar Moodley
„Korony pediatryczne, odbudowa zębów za pomocą wkładów koronowo-korzeniowych (post and core) i nasza nowość Bloczki Edelweiss” „on-line”