Strategiczny Partner Dental Medica Show świętuje swoje 70-ciolecie

Polskie Towarzystwo Stomatologiczne zostało utworzone w 1951 r. z inicjatywy Rady Naukowej przy Ministerstwie Zdrowia i Opieki Społecznej, w tym roku obchodziło 70-lecie swojego istnienia. Uroczystość miała miejsce w dniach 26-27 listopada w Łodzi, w hotelu DoubleTree by Hilton, gdzie odbyła się dwudniowa konferencja naukowa, połączona z panelami warsztatowymi, częścią wystawienniczą i integracyjną.

Pierwszego dnia wykłady dotyczyły m.in. koncepcji FLOS w diagnostyce i leczeniu wad zgryzu (prof. Marzena Dominiak, prof. Tomasz Gedrange), zasad minimalnie inwazyjnej stomatologii z wykorzystaniem systemu Invisalign (dr Raman Aulakh, dr Barry Buckley), podejścia 4D w profilaktyce próchnicy i postępowaniu nieodtwórczym u młodych pacjentów (prof. Svante Twetman) oraz cyfryzacji w protetyce (prof. Jan Pietruski). Zwieńczeniem pierwszego dnia obchodów był koncert Andrzeja Piasecznego oraz aukcja ceramicznych modeli zębów z podpisami m.in. Olgi Tokarczuk, Jerzego Owsiaka i Anity Włodarczyk.

– Dzięki hojności i wielkim sercom darczyńców udało się zebrać około 150 tys. zł. Całość tej kwoty zostanie przeznaczona na leczenie stomatologiczne dzieci z ubogich rodzin – dodaje Piotr Flejszar, dyrektor biura zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Drugiego dnia w sali konferencyjnej hotelu DoubleTree by Hilton pojawił się m.in. dr hab. Mariusz Szuta (chirurgia onkologiczna obszaru głowy i szyi), dr Daniel Ciapiński (podnoszenie dna zatoki szczękowej), dr Bartłomiej Karaś (możliwości współczesnej endodoncji opartej na zdobyczach technologii cyfrowej) i dr Michał Sobczak (perspektywy rozwoju współczesnej pedodoncji).

W piątek i w sobotę uczestnicy mogli wziąć udział również w warsztatach prowadzonych m.in, przez prof. Marzenę Dominiak oraz dr hab. Kingę Grzech-Leśniak, a w sobotę imprezą towarzyszącą jubileuszowi był VI Zjazd Higienistek i Asystentek Stomatologicznych.

8-10 września 2022 odbywa się V edycja Warsaw Dental Medica Show – wyjątkowe wydarzenie, które w swojej formule łączy targi oraz konferencje i szkolenia dedykowane branży stomatologii i medycyny estetycznej. Podczas tegorocznej odsłony Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, po raz kolejny, będzie naszym partnerem strategicznym.


Dziś Światowy Dzień Dentysty!

Dziś Światowy Dzień Dentysty!

Wszystkim Dentystom życzymy, aby na twarzach Pacjentów gościł zawsze szeroki, szczery uśmiech! 

Zawód stomatologa to ciężki kawałek chleba. W obecnych czasach, kiedy dentyści w znacznym stopniu narażeni są na zakażenie się koronawirusem, branża stomatologiczna stanęła przed dużym wyzwaniem. Jesteśmy pełni podziwu oraz wdzięczności dla dentystów za to, że dbają o nasze zdrowie, często narażając własne.

Wiele osób unika wizyty w gabinecie dentystycznym – niestety bardzo często ze strachu, bez względu na to, że obecnie dentyści znieczulają i leczą niemal bez bólu, a ich gabinety wypełnia najnowsza aparatura. Stres wynikający z obawy przed leczeniem stomatologicznym zredukować może dentysta, któremu w pełni zaufamy. Znalezienie dobrego, kompetentnego dentysty, do którego nie będziemy mieli obaw umówić się na wizytę to nieoceniona kwestia. Pomimo wysokiej konkurencji na rynku i licznych gabinetów oraz klinik stomatologicznych, dobrze jest znaleźć swojego dentystę, u którego będziemy czuć się komfortowo. 

Wizyta u dobrego stomatologa charakteryzuje się indywidualnym podejściem do pacjenta oraz możliwością swobodnej komunikacji. Kompetentny stomatolog dokładnie wysłucha tego, co pacjent ma do powiedzenia oraz wystawi diagnozę i w zrozumiały sposób opowie na czym będzie polegało leczenie i jaki będzie jego przebieg. Oczywiście nie bez znaczenia jest odpowiednio wyposażony w nowoczesny sprzęt gabinet oraz wiedza na temat wszystkich stomatologicznych nowinek.

Niepowtarzalną okazją do poznania najnowszych branżowych trendów są targi Warsaw Dental Medica Show. W trakcie wydarzenia uczestnicy mają szansę uzyskać informacje na temat najnowszych technologii i technik stosowanych w stomatologii, jak również zobaczyć najnowsze produkty i urządzenia oferowane przez setki wystawców. Międzynarodowe Targi i Kongres Stomatologii i Medycyny Estetycznej w Ptak Warsaw Expo to także doskonała okazja na nawiązanie nowych relacji biznesowych. Dodatkowo, Warsaw Dental Medica Show co roku towarzyszy kongres oraz warsztaty, w trakcie których stomatolodzy mogą zdobyć rozległą wiedzę teoretyczną i zebrać ciekawe doświadczenia.

IV edycja Międzynarodowych Targów i Kongresu Stomatologii i Medycyny Estetycznej – Warsaw Dental Medica Show odbędzie się w dniach 9-11 września 2021 w Ptak Warsaw Expo.

Serdecznie zapraszamy na targi!