Wybierz jeden z poniższych aby dowiedzieć się więcej.

Kongres STOMATOLOGII
Kongres Medycyny Estetycznej
Kongres EDUASYST
Warsztaty
Dzień nowych technologii
Otwarte Forum Liderów

Wybierz kongres  

Kongres STOMATOLOGII
Kongres Medycyny Estetycznej
Kongres EDUASYST
Warsztaty
Dzień nowych technologii
Otwarte Forum Liderów

IV Kongres Stomatologii organizowany przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Wyjątkowe wydarzenie edukacyjne dla lekarzy stomatologów, którzy chcą poszerzyć wiedzę i podnieść swoje umiejętności. Skorzystaj z teoretycznej i praktycznej wiedzy przekazywanej podczas Kongresu oraz sprawdź najnowsze produkty oraz trendy w branży stomatologicznej podczas targów.

Harmonogram Kongresu Stomatologii podczas Warsaw Dental Medica Show

Sala nr. 4

10.30-11.30

dr med. dent. Bassel A. Jamra | wykład (w języku angielskim)

Jak uniknąć ekstrakcji zęba?

Podczas wykładu zaprezentowany będzie nowy aparat SUS3, jego zalety i różne możliwości zastosowania klinicznego, np. leczenie dotylnej wady zgryzu, alternatywa dla operacji dysgnathii, dystalizacja w szczęce, zakotwiczenie i zamknięcie szczeliny (alternatywa zastosowania aparatu headgear i miniimplantów) oraz terapia CMD, chrapania i bezdechu sennego.


11.30-12.30

dr n. med. Kinga Grzech-Leśniak | wykład

Możliwości wykorzystania lasera w gabinecie ogólnym stomatologicznym – przegląd procedur

Podczas wykładu omówione zostaną lasery, długości fal i zastosowania laserów: w leczeniu próchnicy, stomatologii dziecięcej (m.in. fotobiomodulacja), praktyce ortodontycznej, protetyce, periodontologi i implantologii.


14.30-15.30

prof. dr hab. n. med. Tomasz Gedrange | wykład

Komplikacje w ortochirurgii

Na częstość występowania powikłań po leczeniu orto-chirurgicznym ma wpływ wiele czynników. Wśród nich szczególne znaczenie mają: ocena wskazań i czynników ryzyka, prawidłowość leczenia oraz doświadczenie zespołu. Podczas wykładu będą przedstawione i omówione przyczyny poszczególnych powikłań, które mogą wystąpić na wszystkich etapach leczenia, sposoby ich rozpoznania i leczenia, a także zapobiegania ich wystąpieniu.


15.30-16.30

prof. dr hab. n. med. Marzena Dominiak | wykład

Witamina D a wady zgryzu

Nieprawidłowy wzrost kości twarzoczaszki prowadzi do powstania wad szkieletowych i zębowych, co skutkuje występowaniem wad zgryzu. Nie wszystkie przyczyny wad zgryzu zostały do tej pory wyjaśnione. W rozwoju nieprawidłowości kośćca zwraca się uwagę na ogólne niedobory, w tym witaminy D3 (VD3), która powoduje min. krzywicę. W ostatnich badaniach okazało się, że przewlekły jej niedobór może przyczyniać się do powstawania wad zgryzu szkieletowego. Celem prezentacji będzie przedstawienie min wpływu niedoboru VD3 na rozwój wad zgryzu oraz kształt i budowę zębów. Omówione zostaną również zasady prawidłowej diagnostyki i następowego leczenia pacjentów.


13:00-18:30

Sala nr. 6

dr med. dent. Bassel A. Jamra

WARSZTATY
4,5h | maks. 15 osób

Nowy aparat SUS3 w zastosowaniu klinicznym

Podczas warsztatów zostanie zaprezentowany SUS3 (Sabbagh Universal Spring), czyli nowy międzyszczękowy aparat teleskopowy ze zintegrowaną sprężyną. SUS3 jest kontynuacją SUS2, który sprawdza się na rynku stomatologicznym od 18 lat.

 

*liczba miejsc ograniczona

10.30-12.30

prof. Massimo Frosecchi | wykład (w języku angielskim)

Część 1: Zabiegi laserowe w leczeniu chorób przyzębia

W ostatnich latach zaproponowano kilka klas laserów w celu usprawnienia leczenia niechirurgicznego. Wypróbowano fotobiomodulację, fotochemiczne, fototermiczne i fotomechaniczne właściwości różnych laserów, szczególnie podczas zabiegów bezpłatowych. Połączenie konwencjonalnych zabiegów i laserów to obiecujący obszar do badań i klinicznego zastosowania.

Część 2: Zastosowanie implantów w medycynie estetycznej

Sukces implantów natychmiastowych w obszarze estetycznym jest szczególnie związany ze ścisłymi warunkami i nie we wszystkich przypadkach jest przewidywalny. Jak w przypadku wszystkich złożonych i zaawansowanych procedur prawidłowe planowanie, dokładne wykonanie i umiejętności klinicysty są kluczowymi czynnikami sukcesu.


14.30-15.30

lek. stom. Radosław Jadach | wykład

Transplantacja vs transpozycja. Idea Jednej Rany (One Wound Idea): wskazania, przeciwskazania, możliwości i ograniczenia

Transplantacja jako procedura chirurgiczna, wymagająca wykonania rany dawczej i biorczej, budzi u pacjentów uzasadniony lęk. W zabiegach odtwórczych tkanek twardych i miękkich można alternatywnie wykonać transpozycję tkanek w zakresie jednej rany, uzyskując równie dobry efekt morfologiczno-estetyczny i stabilny w czasie. Jak kwalifikować technikę do niebezpiecznej lub bezpiecznej grupy, jak wykonywać procedurę krok po kroku autor przedstawia podczas wykładu na bazie własnych przypadków klinicznych.


15.30-16.30

prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski | wykład

Jak zachować żywą miazgę? Metody i materiały stosowane w leczeniu próchnicy głębokiej i próchnicowo/przypadkowo odsłoniętej miazgi

Wykład dotyczyć będzie metod zalecanych obecnie w leczeniu próchnicy głębokiej i bardzo głębokiej. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na techniki stosowane w celu uniknięcia odsłonięcia miazgi oraz metody, które stosuje się, gdy dojdzie do przypadkowego lub próchnicowego osłonięcia tej tkanki. Omówione zostaną materiały używane w leczeniu próchnicy głębokiej oraz odsłoniętej lub amputowanej miazgi ze szczególnym uwzględnieniem cementów na bazie krzemianów wapnia i materiałów konwencjonalnych.


10.30-11.30

dr hab. n. med. Wojciech Bednarz | wykład

Błędy jatrogenne zawinione i niezawinione w chirurgii plastycznej dziąsła

Błędy lekarskie popełniane przed, w trakcie i po leczeniu w zakresie chirurgii plastycznej dziąsła mogą wpłynąć na utratę funkcji tkanek przyzębia, na pogorszenie estetyki i komfortu pacjenta. Dla eliminacji błędów ważne są m.in.: prawidłowa kwalifikacja do zabiegów, stosowanie optymalnej techniki zabiegowej czy użycie odpowiednich narzędzi.


11.30-12:30

prof. dr hab. n. med. Marcin Kozakiewicz | wykład

E-papierosy w życiu stomatologa

Rozwijająca się moda na palenie papierosów elektronicznych skłoniła autora do przyjrzenia się zjawisku i przeglądu piśmiennictwa w tym zakresie. W wykładzie przedstawione zostaną aktualne poglądy medyczne związane z używaniem papierosów elektronicznych i ich wpływ na zdrowie jamy ustnej.


14.30-15.30

prof. dr hab. n. med. Krzysztof Simon | wykład

Zakażenia SARS-CoV-2 z punktu widzenia każdego lekarza

Celem wykładu jest pokazanie najważniejszych informacji na temat biologii koronawirusa SARS-CoV2, symptomatologii klinicznej COVID-19 oraz współczesnych możliwości leczenia i zapobiegania temu zakażeniu. Dodatkowo poruszone zostaną najbardziej aktualne kwestie dotyczące nabywania odporności biernej poprzez szczepienie w momencie pojawiania się kolejnych mutacji koronawirusa. Przekazane zostaną także informacje dotyczące potencjalnych możliwości zakażeń krzyżowych SARS-CoV2 w gabinecie stomatologicznym.


15.30-16.30

prof. dr hab. n. med. Tomasz Konopka | wykład

Zmiany w jamie ustnej w okresie zakażenia SARS-CoV2 i po jego przebyciu

Celem wykładu jest przedstawienie na podstawie piśmiennictwa oraz dotychczasowych wspólnych obserwacji lekarzy zakaźnych i stomatologów z UM we Wrocławiu symptomatologii zmian na błonie śluzowej oraz w przyzębiu w okresach zakażenia SARS-CoV2 i po jego przebyciu. W jednym badaniu kliniczno-kontrolnym zaobserwowano, że pacjencie z ciężkim zapaleniem przyzębia istotnie mają większe ryzyko wszystkich powikłań z powodu COVID-19, śmierci z tego powodu, potrzeby wspomagania wentylacji oraz potrzeby przyjęcia na oddział intensywnej opieki medycznej.


14.30-16.30

Sala nr. 5

lek. stom. Paweł Andersz

WARSZTATY

Abrazja powietrzna – bezbolesne, minimalnie inwazyjne leczenie i zwiększona adhezja

Warsztat praktyczny z użyciem piaskarki abrazyjnej z płaszczem wodnym PrepStart H2O oraz mikropiaskarki abrazyjnej Microetcher IIa (produkty Danville Materials/Zest Dental Solutions USA). Ćwiczenia praktyczne na zębach fantomowych oraz płytkach szklanych – zapoznanie się z techniką pracy abrazją powietrzną.

IV KONGRES MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

Wyjątkowe wydarzenie edukacyjne dla lekarzy stomatologów, którzy działają lub chcą poszerzyć swój zakres usług o zabiegi w obszarze medycyny estetycznej. Skorzystaj z teoretycznej i praktycznej wiedzy przekazywanej podczas Kongresu oraz sprawdź najnowsze produkty oraz trendy w branży estetycznej podczas targów.

Harmonogram Kongresu Medycyny Estetycznej podczas Warsaw Dental Medica Show

Sala nr. 1

10.00-10.30

Laser CO2 – dlaczego jest to pozycja obowiązkowa w gabinecie medycyny estetycznej?

Rynek medycyny estetycznej dynamicznie się rozwija. Rosnąca konkurencja wymusza od gabinetów wprowadzania do oferty coraz wyższych rabatów, większych promocji i innych ofert zmniejszających rentowność gabinetu przy jednocześnie rosnących kosztach prowadzenia działalności. Innym sposobem na rozwój gabinetu i pozyskanie nowych pacjentów to poszerzanie jego oferty. Jednym z rozwiązań może być wprowadzenie do oferty urządzeń, np. lasera CO2.

lek. Krzysztof Kaczyński


10.30-10.55

Królewskie zabiegi – lifting Wiktorii

Dr Maciej Panek


10.55-11.20

Podstawy modelowania twarzy

dr Maciej Rogala


11.20-11.45

Modelowanie ust

Dr Karolina Winkel


11.45-12.05

Pytania do autorów filmów


12.25-12.45

Program Harmony – kompleksowa ocena twarzy, jakości skóry oraz ustalania kolejności wykonywania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Coraz częściej pacjent estetyczny przychodzi do gabinetu z pewną wizją swojego wyglądu i chęcią dokonania konkretnych zmian. Ale czy na pewno są one zawsze słuszne? Jak wyjść naprzeciw oczekiwaniom pacjenta, zarekomendować najbardziej odpowiedni mix zabiegowy i osiągnąć naturalne rezultaty? Przedstawiamy program Harmony, opracowany przez konsylium lekarzy z 18 krajów, który systematyzuje konsultacje estetyczne oraz zwiększa świadomość pacjenta o istocie kompleksowej oceny twarzy, a nie tylko wybiórczych okolic.
Karolina Stopińska – Brand Manager Medical Devices, Galderma


14.00-15.00

Restylane MasterClass Tips & Tricks – pokazy zabiegowe w oparciu o materiały video technik iniekcji kwasu hialuronowego

Moderator – Karolina Stopińska Brand Manager Medical Devices Restylane & Sculptra

1. Okolica oka okiem okulisty

Obecnie ponad 42% pacjentów wybiera okolicę oka jako pierwszy obszar poddawany zabiegom dermatologii estetycznej. Dla lekarza okolica oka stanowi wyzwanie, gdyż jest to obszar bardzo delikatny. Oczodół jest obszarem bogato unaczynionym i unerwionym.
Skóra w tym rejonie starzeje się szybciej niż w innych rejonach ciała, głównie dlatego, że jest bardzo cienka, bez tkanki podskórnej i jest niemal pozbawiona gruczołów łojowych. Z czasem dochodzi do pojawienia się i nasilenia wiotkości tkanek nie tylko powiek, ale także mięśnia okrężnego oka, dźwigacza powieki, przegrody oczodołowej.
Te zmiany zauważalne są w postaci wiotkości skóry, opadania powiek, opadania łuków brwiowych, pojawienia się przepuklin tłuszczowych, wrażenia zapadnięcia oka oraz jego zmniejszenia się.
Podczas warsztatu zostaną zaprezentowane techniki regeneracji okolicy oka, w szczególności modelowanie środkowej części twarzy, wypełnienie doliny łez, powiek górnych oraz dolnych w oparciu o zaawansowaną znajomość anatomii tej okolicy.
Przedstawione zostaną algorytmy postępowania w przypadku pojawienia się powikłań tj. ślepota, krwiak oczodołowy oraz ryzyka udaru mózgu. Przedstawiony będzie praktyczny schemat wykonywania zabiegu.
Lek. Magdalena Korwin

2. Linia żuchwy, broda, usta – zabiegi iniekcyjne w dolnej część twarzy z wykorzystaniem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego Restylane.
Ponad połowa zabiegów medycyny estetycznej wykonywana jest w dolnych partiach twarzy. Jednym z najbardziej powszechnych zabiegów jest modelowanie i nadawanie objętości ustom, czy też kształtowanie brody. Mimo popularności tych zabiegów, okolica dolnej części twarzy nie należy do łatwych okolic zabiegowych ze względu na zachowanie geometrii, kompleksowego postrzegania pacjenta i jego atrakcyjności. Oznaki starzenia uwypuklają się w tej części twarzy bardzo wyraźnie przez wzgląd na grawitację, która wzmacnia widoczność zaniku poduszeczek tłuszczowych, ścieńczenia skóry i utraty jej elastyczności. Po budowie dolnej części twarzy, linii żuchwy i brody można również przewidzieć sposób starzenia się dzięki czemu można zaplanować zabiegi prewencyjne, aby poprawnie wymodelować kształt i rysy twarzy oraz nadać pacjentowi atrakcyjniejszy wygląd. W trakcie wykładu będzie możliwość zapoznania się z wykorzystaniem w praktyce programu Harmony do oceny pacjenta oraz spersonalizowanym podejściem do zabiegów w okolicy dolnej części twarzy u pacjentów w różnym wieku. Omówione zostaną techniki modelowania dolnej części twarzy tj. linii żuchwy, brody oraz ust z wykorzystaniem produktów Restylane pozwalających uzyskać naturalne efekty. Wszystkie zabiegi prezentowane będą na podstawie materiałów video
Lek. Krzysztof Widerkiewicz


15.00-15.30

Rola macierzy zewnątrzkomórkowej oraz skuteczne metody jej regeneracji.

Zastosowanie Sunekos 200 u pacjentów z zaburzonym wydzielaniem śliny.

Dr Edyta Adamczyk – Kutera

10.00 – 10.30

Na przekór przyzwyczajeniom – nowe formuły oraz wyzwania zabiegów BONT-A.

Toksyna botulinowa typu A od ponad 20 lat z powodzeniem stosowana jest w celu redukcji zmarszczek górnych partii twarzy oraz ograniczenia powstawania nowych, dając szybki i kontrolowany efekt dzięki rozluźnieniu mięśni powodujących te niedoskonałości. Wieloletnie doświadczenia w stosowaniu toksyny botulinowej w rzeczywistej praktyce klinicznej pozwoliły zidentyfikować nowe potrzeby względem tej terapii zarówno ze strony lekarza, jak i pacjenta. Odpowiedzią na nie, są opracowywane w ramach badań klinicznych nowe formuły BoNT-A , które poza usprawnieniem protokołu zabiegowego poprawić mają przede wszystkim skuteczność i bezpieczeństwo leczenia. Solidne dane kliniczne oraz proces produkcyjny oparty na rozwiązaniach przyjaznych środowisku naturalnemu to pozytywne trendy wyznaczające kierunki w tym obszarze
lek. Magdalena Korwin


10.30 – 11.00

Od kwalifikacji do satysfakcji. Skuteczność zabiegów z użyciem toksyny botulinowej w 5 krokach.

Wykład stanowić będzie odpowiedź na pytanie, jak uzyskać precyzyjne i przewidywalne efekty terapii z zastosowaniem toksyny botulinowej typu A (BoNT-A). Efekt redukcji zmarszczek z zastosowaniem toksyny botulinowej różni się w zależności od pacjenta i obszaru leczenia. Kluczowe czynniki mające wpływ na odpowiedź kliniczną to m.in. indywidualna anatomia, proces przygotowania toksyny, zależność pomiędzy dawką a odpowiedzią na leczenie oraz czas przechowywania roztworu po rekonstytucji. Zrozumienie farmakologii klinicznej terapii BoNT-A może być użyteczne dla standaryzacji technik podawania toksyny i osiągnięcia spójnych oraz optymalnych efektów terapeutycznych.
dr hab. n. med. Joanna Czuwara


11.00 – 11.30

Kluczowe czynniki wpływające na szybkość działania i czas utrzymywania się efektów. Współczesne rozumienie mechanizmu działania toksyny botulinowej.

Neurotoksyny botulinowe typu A mają taki sam mechanizm działania, a uzyskiwany efekt związany jest z zastosowaną dawką. Skuteczność leczenia obejmująca początek działania i czas

utrzymywania się odpowiedzi zależna jest od zawartości aktywnej neurotoksyny na rekomendowaną dawkę. Dane kliniczne wskazują na istniejące różnice pomiędzy poszczególnymi BoNT-A względem powyższego parametru, określanego również mianem potencjału cząsteczkowego, przekładającego się na uzyskane efekty zabiegu estetycznego.
dr hab. n. med. Joanna Czuwara


11.30-12.15

Jak stworzyć gabinet doskonały

Gabinet jest żywym organizmem. To nie tylko lokal i jego lokalizacja, wystrój oraz zakres usług, ale zespół osób wykształconych, zmotywowanych i przygotowanych do udzielania pomocy pacjentom. A współpraca w zespole bywa zjawiskiem o wiele bardziej wymagającym, niż wyposażenie w najnowocześniejszy sprzęt i zorganizowanie profesjonalnej kampanii marketingowej. Najlepszym sposobem podnoszenia jakości usług medycznych jest stałe przyglądanie się swojej działalności z perspektywy pacjenta. To pacjent widzi w czym jesteśmy dobrzy, a czego nam brakuje.

Zbigniew Kowalski jest wykładowcą i konsultantem, który prowadził „gabinetowe rewolucje” dla kilkuset placówek w kraju i za granicą. W trakcie wykładu, na bazie niemal dwudziestoletniej praktyki, przedstawi kluczowe elementy, o które warto zadbać, aby gabinet systematycznie zbliżał się do doskonałości.

Zbigniew Kowalski


12.15-13.00

Quo Vadis Medycyno Estetyczna

Rynek medycyny estetycznej to niezwykle dynamiczny segment, w którym bardzo duże znaczenie mają trendy wyznaczane przez pacjentów i zachowania konsumenckie. Wraz z firmą Croma od 3 lat badamy czynniki sukcesu w branży na podstawie analiz ilościowych oraz pogłębionych wywiadów z pacjentami z całej Polski. W wystąpieniu przedstawię najnowsze wyniki badania rynku medycyny estetycznej, które mogą być kluczowe dla efektywnego zarządzania gabinetem i jego promocją. Opowiem jak zmieniły się oczekiwania pacjentów w ciągu ostatnich lat i co dzisiaj jest najistotniejsze z perspektywy pacjenta w miejscu, w którym chcą wykonywać zabiegi.

Mariusz Smoliński


13.30 – 15.00

Holistyczna terapia opatentowaną formułą aminokwasową – od nutraceutyku do pielęgnacji domowej.

Podczas wykładu wskażemy rolę mitochondriów w immunometabolizmie oraz skuteczne metody wspierające biogenezę tych niezwykle ważnych organelli komórkowych. Przedstawimy preparaty oparte na opatentowanej formule aminokwasów i kwasu hialuronowego zarówno w zastosowaniach estetycznych jak i terapeutycznych. Zaproponujemy protokół wspierający efekty wykonywanych zabiegów poprzez odpowiednio dobraną pielęgnację domową.
Dr Edyta Adamczyk – Kutera


15.45 – 16.15

Podstawy laseroterapii

Rozwój laseroterapii ma dziś jeden cel: zaspokoić rosnące oczekiwania klientów, wyposażając gabinety i kliniki w możliwie największą liczbę technologii zamkniętych w jednym urządzeniu. W czym innym specjalizują się lasery Nd: YAG, za co innego doceniamy Er: YAG. Rozwiązania typu Q-switched także mają swoje konkretne przeznaczenie. Podczas wykładu zostaną omówione podstawy fizyczne generacji wiązki laserowej oraz jej unikalne cechy. W dalszej kolejności zostaną przedstawione mechanizmy oddziaływania wiązki laserowej z tkanką oraz kluczowe parametry w laseroterapii i ich wzajemne zależności. Przedstawione zostaną także zasady BHP pracy z laserami oraz opowiemy dlaczego w jaki sposób dobrać odpowiednie okulary ochronne.
dr inż. Paweł Kniażewski


16:15 – 17:00

Zabiegi laserowe w Twoim gabinecie

Zobacz, co w dziedzinie estetyki i medycyny estetycznej potrafią platformy laserowe FOTONA. Ponad 50 lat doświadczenia umożliwiło firmie stworzenie zaawansowanych i wszechstronnych technologii laserowych. Głowice laserowe połączone w inteligentne, wielofunkcyjne systemy zapewniają klinikom i gabinetom wykonywanie pełnego spektrum zabiegów laserowych. Podczas wykładu zaprezentowane zostaną procedury zabiegowe oraz efekty pracy przy użyciu najpotężniejszej kombinacji laserów Er: YAG i Nd: YAG w laserze Fotona Spectro SP oraz ultrawydajnego systemu PICO-NANO-KTP Fotona StarWalker®.
lek. Anna Jędrowiak

09.30-10.00

Linerase – atelokolagen we wskazaniach estetycznych oraz w terapiach zmian na błonach śluzowych.

Atelokolagen to preparat znany i stosowany w Polsce już od wielu lat, jego zalety wiązane były do tej pory, ze skuteczną poprawą jakości skóry. Najnowsze badania pokazują skuteczność preparatu w leczeniu liszaja Wilsona, leukoplakii na błonach śluzowych jamy ustnej i okolic intymnych.
Dr Edyta Adamczyk – Kutera


10.00-10.30

BTL EMBODY – zbuduj swoje mięśnie

Energia elektromagnetyczna o wysokiej intensywności HFEM (High-Intensity Focused Electromagnetic Technology), to technologia, która w ostatnich dwóch latach wyraźnie zaznaczyła swoją obecność na rynku usług beauty. Na czym polega fenomen jej popularności? W jaki sposób działają procesy wywoływane przez nią w mięśniach i tkance tłuszczowej? W jaki sposób możemy wykorzystać tę technologię w zabiegach łączonych z innymi rozwiązaniami do modelowania sylwetki i odchudzania? Wykład będzie oparty o własne doświadczenie jak i badania kliniczne.
lek. med. Jarosław Rządkowski


10.30-11.10

Anatomia i starzenie się twarzy. Pułapki anatomiczne w medycynie estetycznej

Tradycyjnie proces starzenia się twarzy postrzegano przez pryzmat spowodowanego grawitacją opadania tkanek oraz obniżającej się elastyczności skóry. Dzisiaj wiemy, że procesy odpowiedzialne za starzenie się twarzy są bardziej złożone, a zmiany widoczne zewnętrznie, w tym zmarszczki na skórze tłumaczy się obecnie jako wtórne konsekwencje procesu starzenia. Zmiana paradygmatu w korygowaniu objawów starzenia się twarzy wynika bezpośrednio z poszerzenia się wiedzy na temat procesów starzenia na poziomie fizjologicznym, anatomicznym i klinicznym, stąd też ewolucja technik iniekcji preparatów kwasu hialuronowego, pozwalająca na osiągnięcie maksymalnego efektu liftingującego, bez powodowania przerysowania czy nadmiernej korekcji twarzy. Niniejszy wykład będzie wsparciem praktycznym zarówno dla lekarzy początkujących, jak i dla tych, którzy chcą odświeżyć swoją wiedzę z zakresu anatomii i procesów starzenia się twarzy. Kombinacja informacji merytorycznych, ilustracji anatomicznych, fotografii klinicznych i materiałów filmowych pozwoli na dokładne zaznajomienie się z tematem.

Podczas wykładu zostaną omówione: proces starzenia się twarzy, anatomia twarzy w aspekcie wykonywania zabiegów medycyny estetycznej oraz zasady bezpiecznego stosowania preparatów kwasu hialuronowego, pozwalające na zminimalizowanie powikłań naczyniowych oraz na osiągnięcie wymiernych rezultatów, z zachowaniem wymogów estetyki twarzy.

dr n. med. Lidia Majewska


11.10-11.50

Od mezoterapii do biostymulacji

Biostymulacja tkankowa to prężnie rozwijający się kierunek w medycynie przeciwstarzeniowej. Możliwość selektywnego zadziałania na poziomie komórkowym i receptorowym sprawia, że nowoczesne produkty do regeneracji skóry stają się coraz bardziej skuteczne, a ryzyko działań niepożądanych jest minimalne. Tematem mojego wykładu będzie omówienie klasycznej mezoterapii oraz stymulacji tkankowej za pomocą długołańcuchowych polinukleotydów. Przedstawiane produkty działają wykorzystując trzy kierunki aktywności: receptorowy, pobudzając fibroblasty do różnicowania i produkcji białek macierzy zewnątrzkomórkowej, wiążący wodę w głębokich warstwach skóry właściwej, tzn. „efekt gąbki elektrostatycznej” oraz antyoksydacyjny, polegający na długotrwałym wychwytywaniu wolnych rodników. Podzielę się również z Państwem moimi doświadczeniami klinicznymi z użyciem omawianych preparatów.

Prof. Wioletta Barańska-Rybak


11.50-12.30

Zastosowanie preparatów wypełniających na bazie kwasu hialuronowego

Starzenie się skóry jest naturalnym, nieodwracalnym, wieloczynnikowym procesem wynikającym z upływu czasu; polega na zmniejszeniu aktywności komórek oraz spowolnieniu mechanizmów ich odnowy. Pierwsze zmarszczki określane jako zmarszczki mimiczne pojawiają się już około 25-30 roku życia. Z czasem uwidaczniają się zmarszczki nie związane z mimiką, utrzymujące się także w czasie spoczynku – zmarszczki statyczne, np. pogłębione bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki wokół ust i na całej skórze twarzy. Są one widocznymi objawami powolnych zmian zachodzących w obrębie wszystkich struktur twarzy. Z tego powodu starzenie się twarzy należy rozpatrywać w aspekcie trójwymiarowości, oceniając stan tkanki kostnej, układu mięśniowego oraz skóry. Tylko kompleksowe, wielokierunkowe podejście do odtwarzania objętości i wygładzania zmarszczek pozwoli przywrócić twarzy młodszy, naturalny wygląd. Uzupełnienie braków pojawiających się w obrębie obszaru śródtwarzowego, wypełnienie fałdów, korekta ust, modelowanie żuchwy, podbródka i skroni preparatami kwasu hialuronowego przyniesie oczekiwany efekt odmłodzenia twarzy.

Strategia zabiegów – Dr Iwona Marycz-Langner


12.45-13.45

Możliwości zastosowania laserów stomatologicznych w medycynie estetycznej

Jernej Kukovic jest konsultantem dermatowenerologiem specjalizującym się w medycynie laserowej, dermatoonkologii i dermatochirurgii. Dr Kukovic ukończył studia na Uniwersytecie Medycznym w Lublanie w Słowenii, a następnie odbył staż w Klinice Chirurgicznej Uniwersyteckiego Centrum Medycznego w Lublanie. Pracował jako lekarz w Klinice Chirurgii Rekonstrukcyjnej, Estetycznej, Plastycznej i Leczenia Oparzeń oraz w Klinice Dermatowenerologicznej, obie w Uniwersyteckim Centrum Medycznym w Lublanie. Pracuje również jako lekarz w Centrum Medycznym Remeda w Domžale, Słowenia.

Dr Jernej Kukovic


14.00-16.10

Galderma BoNT-A Symposium
Moderator: Iwona Król – Starzomska, Doradca Medyczny Galderma

Tematy poszczególnych wykładów:

1. Lekarz kontra pacjent – różnice w oczekiwaniach oraz ocenie skuteczności zabiegów.
Warunkiem zakończonego sukcesem zabiegu estetycznego jest odpowiednia komunikacja na linii pacjent – lekarz i właściwa identyfikacja oczekiwań obu stron, co do końcowego efektu. Lekarz praktyk musi stawić czoła wyzwaniu, którym jest rozszyfrowanie motywacji kierujących pacjentem w osiągnięciu jego specyficznych potrzeb. Prawidłowo przeprowadzony zabieg z zakresu medycyny estetycznej to złożony proces nie ograniczający się jedynie do wyboru proponowanej terapii i jej zastosowania, ale przede wszystkim uświadomienie pacjenta, co do możliwości osiągnięcia oczekiwanych efektów oraz ewentualnego ryzyka.
Wykładowca: lek. Krzysztof Widerkiewicz

2. Różnorodność budowy anatomicznej a dostosowanie protokołu zabiegowego dla osiągnięcia najlepszych rezultatów klinicznych.
Znajomość aspektów anatomicznych dotyczących układu mięśni twarzy uwzględniająca m.in. płeć pacjenta, masę mięśniową, gęstość naczyń krwionośnych i dostosowanie protokołu zabiegowego z użyciem neuromodulatora jakim jest toksyna botulinowa podstawowy czynnik pozwalający osiągnąć pożądane efekty zabiegu estetycznego. Brak wiedzy w tym zakresie uniemożliwia opanowanie prawidłowej techniki iniekcji toksyny botulinowej zwiększając ryzyko powikłań pozabiegowych i narażenie pacjenta na niebezpieczeństwo. Uwzględniając uwarunkowania osobnicze każdego pacjenta należy zrobić wszystko, aby w oparciu o własną wiedzę ryzyko to zminimalizować.
Wykładowca: dr hab. n. med. Joanna Czuwara

3. Łączenie BONT-A z preparatami do stymulacji tkanek – Mezobotox – hit czy kit?
Czy „mezobotox” stosowany, jako połączenie rozcieńczonej toksyny botulinowej wraz ze stymulatorem tkankowym to klucz do sukcesu terapeutycznego u pacjentów, którzy oczekują naturalnych efektów estetycznych? Czy dostępne są dane kliniczne potwierdzające skuteczność tego typu zabiegu z naukowego punktu widzenia? Jakie aspekty należy rozważyć planując zabieg estetyczny dostosowany do potrzeb pacjenta oczekującego małoinwazyjnej, a jednocześnie skutecznej terapii?
Wykładowca: lek. Magdalena Korwin

4. Skuteczne zastosowanie toksyny botulinowej w obszarze twarzoczaszki – bruksizm, napięciowe bóle głowy, uśmiech dziąsłowy.
Bruksizm prowadzący do niefizjologicznego ścierania powierzchni zębów, przewlekłych bólów głowy, zmiany owalu twarzy oraz uśmiech dziąsłowy, podczas którego zęby stają się optycznie mniejsze, a uśmiechnięta twarz wydaje się niezbyt atrakcyjna – to jedne z najczęstszych wskazań do zastosowania toksyny botulinowej w obszarze stomatologii. Wykład będzie oparty na danych klinicznych i doświadczeniach własnych w tej specyficznej populacji pacjentów.
Wykładowca: dr n. med. Dominika Polak

5. Czynniki zwiększające ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, powikłań oraz braku satysfakcji pacjenta z zabiegu. Jak ich uniknąć i w jakim standardzie postępowania?
Wykładowca: lek. Magdalena Korwin

6. Co przyniesie przyszłość ? – przegląd nowych wskazań do zastosowania toksyny botulinowej.
Zastosowanie toksyny botulinowej zrewolucjonizowało możliwości leczenia w zakresie różnych wskazań w wielu obszarach terapeutycznych, na co z pewnością ma wpływ szybko pojawiający się efekty oraz akceptowalny profil bezpieczeństwa. Lista kolejnych wskazań ocenianych w ramach badań klinicznych i rzeczywistej praktyce lekarskiej stale rośnie. Wykład podsumowuje najnowsze doniesienia dotyczące potencjalnych możliwości zastosowania BoNT-A
Wykładowca: dr hab. n. med. Joanna Czuwara


16.15-17.00

 Stymulatory tkankowe – nowe możliwości w medycynie estetycznej

dr Łukasz Preibisz

IV Kongres EDUASYST

Eduasyst to wykłady i warsztaty stworzone w oparciu o oczekiwania uczestników kongresu – asysty stomatologicznej i higienistek. Naszymi wykładowcami są specjaliści-praktycy, którzy posiadają duże doświadczenie zawodowe, prowadzą wiele szkoleń oraz są autorami licznych publikacji z dziedziny stomatologii.

Harmonogram Kongresu EDUASYST podczas Warsaw Dental Medica Show

Sala nr. 3

10:00 – 10:15

ROZPOCZĘCIE KONFERENCJI, POWITANIE GOŚCI I WYKŁADOWCÓW


10:15 – 11:30

Ergonomia pracy w lupach stomatologicznych

Ergonomia pracy i wpływ lup na jakość realizowanej usługi medycznej.

Wykładowca: mgr dypl. hig. stom. Katarzyna Ostrowska, prezes Sekcji Profilaktyki i Promocji Zdrowia PTS, doktorantka na II wydziale lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Absolwentka wrocławskiej Akademii Medycznej.


11:30 – 11:45

COFFE GO

Przerwa kawowa


11:45 – 12:45

Vectorowanie terapii i profilaktyki chorób przyzębia

Możliwości i zakres pracy w polu zabiegowym higienistki stomatologicznej.

Wykładowca: dr Marcin Aluchna,  absolwent Akademii Medycznej w Warszawie, specjalista I stopnia stomatologii ogólnej i specjalista II stopnia stomatologii zachowawczej.


12:45 – 13:30

Bezpieczeństwo epidemiologiczne w gabinecie stomatologicznym

Procedury postępowania, najnowsze wytyczne i zalecenia, aspekty prawne.
Wykładowca: mgr Magdalena Dubińska Rejent microbiolog , mgr dypl. hig. stom. Katarzyna Ostrowska, prezes Sekcji Profilaktyki i Promocji Zdrowia PTS, doktorantka na II wydziale lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Absolwentka wrocławskiej Akademii Medycznej.


13:30 – 14:30

HAPPY HOUR

Przerwa lunchowa (strefa targowa)


14:30 – 15:30

Procedury postępowania z pacjentem implanto-protetycznym

Gabinet zabiegowy, gabinet higieny, profilaktyka domowa.

Wykładowca: Doktor Wojciech Ryncarz, jest absolwentem Stomatologii Akademii Medycznej w Warszawie. Należy do lekarzy-pionierów, którzy w Polsce wprowadzili w codziennej praktyce leczenie implantologiczne. Swoich pierwszych pacjentów implantologicznych prowadzi od 1992 roku. Jeden z członków-założycieli Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej, a obecnie członek Zarządu PASE.


15:30-16:30

Praktyczne metody postępowania i skuteczne rozwiązania w leczeniu przypadków periodontologiczno-protetycznych

Wykładowca: mgr Renata Dziedzicka, trener biznesu, technik dentystyczny, szkoleniowiec i wykładowca. Certyfikowany trener higieny jamy ustnej. Od 25 lat zajmuje się prowadzeniem pracowni protetyki dentystycznej oraz konsultacją pacjentów pod kątem doboru technik i narzędzi do higieny jamy ustnej, zębów własnych oraz prac protetycznych stałych/ruchomych (korony, mosty, implanty, protezy), a także aparatów ortodontycznych stałych, jak również nakładek typu clear.


16:30-16:45

LOTERIADA Z NAGRODAMI, KONKURSY

Indent, Oral-B, ShmittDental


16:45 -17:00

ZAKOŃCZENIE, ROZDANIE CERTYFIKATÓW


Organizator:

Pierre Fabre Oral Care

11:00 – 12:30

Higienistka stomatologiczna jako ważne ogniwo w opiece nad pacjentem implantprotetycznym

Dynamiczny rozwój chirurgii stomatologicznej i implantologii wymaga od świadomej higienistki stomatologicznej ciągłego poszerzania swojej wiedzy i kompetencji.
Zapraszam Państwa na wykład, na którym postaram się przybliżyć świat implantologii i implantoprotetyki dla higienistki stomatologicznej.
Na wykładzie między innymi:
Poznasz różnice w budowie błony śluzowej i dziąsła otaczających ząb własny i implant, choroby tkanek otaczających implant.
Dowiesz się jak opiekować się pacjentem bezpośrednio po zabiegu jak i w perspektywie długofalowej.
Poruszę zagadnienia związane z profilaktyką profesjonalną stosowaną w gabinecie.
Podpowiem jak dobrać najbezpieczniejsze rozwiązania profilaktyki stomatologicznej przy prowadzeniu pacjentów implantoprotetycznych.
Dowiesz się szczegółowo w jaki sposób przeprowadzić profesjonalny instruktaż i jak zmotywować pacjenta do współpracy na długie lata
Dypl. hig. stom. Magdalena MICHAŁOWSKA


12:30 – 14:00

Współczesne kompendium fazy higienizacyjnej

Leczenie pacjentów periodontologicznych jest wyjątkowo problematycznym zagadnieniem, z jakim lekarze praktycy, jak i higienistki stomatologiczne spotykają się podczas swojej codziennej działalności. Zapalenie przyzębia rozwija się w wyniku interakcji pomiędzy oddziałującymi na tkanki przyzębia patogenami, a mechanizmami obronnymi gospodarza. Odpowiedź immunologiczna jest modyfikowana czynnikami ryzyka, między innymi niedostateczną higieną jamy ustnej. Większość pacjentów z zapaleniem dziąseł i przewlekłym zapaleniem przyzębia właściwie odpowiada na klasyczną mechaniczną terapię w postaci usunięcia kamienia nad- i poddziąsłowego wraz z wygładzeniem powierzchni korzeni zębów (z ang. scaling and root planing, SRT). W dobie rozwoju nowoczesnych technologii, złoty standard, jakim jest SRT został wzbogacony o dodatkowe formy terapii pozwalające na otrzymanie jeszcze bardziej zadowalających efektów terapeutycznych.

· Istota wizyty higienizacyjnej w leczeniu chorób przyzębia.
· Nowoczesne metody zarządzania płytką bakteryjną i nie tylko, czyli rozbudowana faza higienizacyjna.
· Wspomagający wpływ laseroterapii w codziennej praktyce periodontologicznej.
Lek. den. Natalia STEFANIK


14:00 – 15:00

Jakie to proste! Pacjent ortodontyczny oczami higienistki

1. Dlaczego pacjenci decydują się na leczenie ortodontyczne?
2. Jak przygotować pacjenta do leczenia?
3. Najlepszy pacjent? Świadomy pacjent!
4. Domowe KNOW HOW!
Jak sobie radzić z higieną domową? Jak sobie radzić z ranami na śluzówce?
Idealny niezbędnik ortodontyczny!
1. Zmory leczenia ortodontycznego.
2. Miał być Hollywood Smile a jest … Drama Smile …
3. Nie łam głowy! Wybielanie i technika ICON STEP by STEP droga do spełnienia marzeń.
4. Czy efekt zabiegu może Pani/Pan zagwarantować? Jak rozmawiać z pacjentem by uniknąć nieporozumień!
I wiele więcej, tego się dowiesz uczestnicząc w tym wykładzie.
Dypl. hig. stom. Magdalena BEREZOWSKA


15:00 – 16:00

Czym jest zabieg wybielania zębów

Wybielanie zębów to trend modowy, zabieg stomatologiczny czy zabieg kosmetyczny?
Czy pracujemy modnie czy praktycznie?
Czy podczas wybielania zębów dbamy o dobro pacjenta?
Na te pytania i wiele innych odpowiemy podczas spotkania, ale również weźmiemy pod lupę Dyrektywę Rady Unii Europejskiej w kontekście obostrzeń dotyczących wybielania zębów.
Skupimy się na zarządzaniu systemami do wybielania z pozytywną dyscypliną.
Zrobimy rewizję systemów do wybielania i aktywatorów świetlnych.
Kolor naszych zębów – jak oszukać oko i jak powinna wyglądać profilaktyka po profesjonalnym zabiegu wybielania zębów.
I co najważniejsze, odpowiemy sobie na pytanie: Jaka jest rola higienistki w samym zabiegu wybielania zębów.
Dypl. hig. stom. Marzena CESARZ

Sala nr. 5

09:30 – 11:30

„Algorytm postępowania – zastosowanie urządzenia Vector u pacjenta periodontologicznego i nie tylko…”

prowadząca hig. stom. Magdalena Berezowska


12:30 – 14:30

„Algorytm postępowania – zastosowanie urządzenia Vector u pacjenta periodontologicznego i nie tylko…”

prowadząca hig. stom. Marzena Cesarz


09:30 – 12:30

Porównanie technologii szczotek elektrycznych, sonicznych i magnetycznych. Omówienie badań klinicznych, studium przypadków

Organizator: Marka Oral-B

Warsztaty i Pokazy

Zapisy na warsztaty odbędą się na stoisku Organizatora warsztatów, ilość miejc ograniczona*


11.00-12.00

Organizator Quadrostom-PRF Education
Prowadząca dr Agnieszka Kłoczko-Pyclik

Zabiegu łączonego Stymulacji włosów z zastosowaniem fibryny bogatopłytkowej PRF plus stymulacja mieszków włosowych Laserem FOTONA

Zabieg około 40 minutowy będzie się odbywał „ na żywo ” w sali warsztatowej. Rejestracja udziału na stoisku Wystawcy.


12.00-13.00

Organizator Beautyeurope.eu

Certyfikowane probówki i zestawy do osocza i fibryny bogatopytkowej w świetle nowego rozporządzenia MDR – bezpieczeństwo czy kary do 50 000 000 zł ? – specjalista Beautyeurope.eu audytor ISO 1348:2016

.


11.00 – 13.00

Na stoisku Holtrade

Organizator Holtrade technologie dentystyczne
pod okiem włoskich specjalistów Angelo Pellegatta / Gabriele Abrami

„Chirurgia nawigowana w przestrzeni protetycznej – Exoplan dla zespołów stomatologicznych – Dental Team / Projekt 2021”

Cena 200 zł. Stoisko firmy Holtrade …….: Zapisy i informacje: tel 664 937 256, szkolenia@holtrade.pl


13.00 – 14.00

Organizator Quadrostom-PRF Education
Prowadząca dr Agnieszka Kłoczko-Pyclik

Zapraszamy na pokaz zabiegu łączonego Fibryny bogatopłytkowej PRF plus Fotoodmładzanie Laserem FOTONA

Zabieg około 40 minutowy będzie się odbywał „ na żywo ” w sali warsztatowej.


14.00 – 15.00

Organizator Agencja Public Relations Ilona Wilk Business
Prowadząca Ilona Wilk

Public Relations w branży stomatologicznej i beauty. Wyróżnij się na tle konkurencji niestandardowymi rozwiązaniami.

14.00 – 15.00

Sala nr. 5

Organizator: Diasystem.
Szkoleniowiec i opiekun merytoryczny: Krzysztof Janocha ACTIVE ALIGNER CLAER

„W poszukiwaniu zaginionego Miejsca” czyli stripping w dobie cyfrowej stomatologii

Zapisy i informacje: diasystem@diasystem.pl

14.00 – 16.00

Na stoisku Holtrade

Organizator: Holtrade technologie dentystyczne
pod okiem włoskich specjalistów Angelo Pellegatta / Gabriele Abrami

Stomatologia estetyczna – cyfrowe kształtowanie uśmiechu – Smile Creator Exocad – w zespole stomatologicznym
lekarz dentysta/technik dentystyczny – Dental Team Projekt 2021

Cena 200 zł. Stoisko firmy Holtrade …….: Zapisy i informacje: tel 664 937 256, szkolenia@holtrade.pl


15.00 – 16.00

Prowadząca lek. stom. Agnieszka Cholewa

W jaki sposób wprowadzić medycynę estetyczna do gabinetu stomatologicznego

Organizator: https://innmedis.pl/


10.00 – 10.15

„Zastosowanie mikrocząsteczek węgla aktywnego w wybielaniu zębów.”


10.15 – 10.30

„Tylko 15 sekund przed i po zabiegu.”


11.00-12.00

Organizator Dental ID
Prowadzący lek. stom. Marcin Jarmołowicz

Zapraszamy na wykład „Codzienna praktyka endodontyczna pilnikiami NiTi Nikinc Denta”

Zapraszamy na wykład lek. stom. Marcina Jarmołowicza dotyczący leczenia kanałowego innowacyjnymi pilnikami NiTi PathmaxPro oraz SmartTrack holenderskiej firmy  Nikinc Dental.
Nikinc Dental to producent najwyższej jakości pilników endodontycznych NiTi używanych przez specjalistów na całym świecie. Stawiają na innowacyjność oraz ścisłą współpracę z praktykującymi ekspertami. Marka ta to  NOWOŚĆ w Polsce – na nasz rynek weszła w 2021 roku przy współpracy z Dental ID.

O prowadzącym: Lekarz stomatolog, ukończył UM we Wrocławiu uzyskując tytuł lekarza dentysty. Od 2019 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. W tym samym roku ukończył prestiżowe Curriculum Endodontyczne PTE. W 2018 roku rozpoczął pracę jako asystent na Katedrze Protetyki Stomatologicznej na UM we Wrocławiu. Na co dzień zajmuje się leczeniem endodontycznym i zachowawczym pod mikroskopem w gabinecie Vita-Dent we Wrocławiu. Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności uczęszczając na liczne kursy i konferencje.

12.00-13.00

Organizator Arkona
Prowadzący hig. stom. Katarzyna Ostrowska

Warsztaty LAKOWANIE

Część teoretyczna: Aktywne promowanie profilaktyki zapobiegania próchnicy.
Część praktyczna: Zabieg lakowania krok po kroku (przy użyciu produktu FLOW-COLOR)

Uczestnik otrzymuje:

  1. Certyfikat Imienny
  2. Zestaw profilaktyczno edukacyjny

 

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres email: michal.leonowicz@arkonadent.com  w tytule wpisując: Warsztaty LAKOWANIE WDMS, w treści: imię, nazwisko, telefon.

 

Koszt wejściówkę stanowi dowód zakupu produktów firmy ARKONA:FLOW-COLOR lub LAK SZCZELINOWY. Produkt może być zakupiony podczas targów na stoisku ARKONA lub we wcześniejszym terminie (nie wcześniej niż 01.08.2021).

11.00 – 13.00

Na stoisku Holtrade

Organizator Holtrade technologie dentystyczne
pod okiem włoskich specjalistów Angelo Pellegatta / Gabriele Abrami

„Chirurgia nawigowana w przestrzeni protetycznej – Exoplan dla zespołów stomatologicznych – Dental Team / Projekt 2021”

Cena 200 zł. Stoisko firmy Holtrade …….: Zapisy i informacje: tel 664 937 256, szkolenia@holtrade.pl

13.00-14.00

Organizator Quadrostom-PRF Education
Prowadząca dr Agnieszka Kłoczko-Pyclik

Zapraszamy na pokaz zabiegu łączonego Fibryny bogatopłytkowej PRF

„mezoterapia szyi oraz dekoltu” plus Piling Laserem FOTONA Zabieg około 40 minutowy będzie się odbywał „ na żywo ” w sali warsztatowej.


15.00-16.00

Organizator Beautyeurope.eu

Osocze I fibryna bogatopłytkowa w stomatologii i medycynie estetycznej – wykład połączony z instruktarzem/zabiegiem pokazowym specjalisty Beautyeurope.eu


16.00-17.00

Organizator Beautyeurope.eu

Lenisna & Juvelook – najsilniejsze stymulatory kolagenu w medycynie estetycznej – Dr Bartłomiej Sobolewski/ Specjalista Beautyeurope.eu

14.00 – 16.00

Na stoisku Holtrade

Organizator: Holtrade technologie dentystyczne
pod okiem włoskich specjalistów Angelo Pellegatta / Gabriele Abrami

Stomatologia estetyczna – cyfrowe kształtowanie uśmiechu – Smile Creator Exocad – w zespole stomatologicznym
lekarz dentysta/technik dentystyczny – Dental Team Projekt 2021

Cena 200 zł. Stoisko firmy Holtrade …….: Zapisy i informacje: tel 664 937 256, szkolenia@holtrade.pl

14.30-16.30

Sala nr. 5

lek. stom. Paweł Andersz

WARSZTATY

Abrazja powietrzna – bezbolesne, minimalnie inwazyjne leczenie i zwiększona adhezja

Warsztat praktyczny z użyciem piaskarki abrazyjnej z płaszczem wodnym PrepStart H2O oraz mikropiaskarki abrazyjnej Microetcher IIa (produkty Danville Materials/Zest Dental Solutions USA). Ćwiczenia praktyczne na zębach fantomowych oraz płytkach szklanych – zapoznanie się z techniką pracy abrazją powietrzną.

Dzień Nowych Technologii

10.45 - 11.30

Wykład inauguracyjny

Stomatologia neuromięśniowa w nowoczesnej praktyce stomatologicznej z zastosowaniem „fenomenu mięśniowego”

Pra premiera monografii Stomatologia Neuromięśniowa

dr n.med. Jacek Ciesielski


11.30 - 12.30

VoCo Odbudowa tkanek po leczeniu endodontycznym z zastosowaniem materiałów

1. Cztery opcje odtwarzania tkanek i zasady ich wykorzystania.
2. Metody bezpośrednie stosowane bez dodatkowej retencji.
3. Opcje odbudowy na wkładach.
4. Co można zepsuć przy wykonywaniu rekonstrukcji tkanek?

Lek. dent. Dariusz Miśkiewicz


12.30 - 14.00

Optidenttech. dent. Wiktoria Krąpiecmgr inż. Iwo Rutański

Scanery stomatologiczne
Możliwości skanerów Carestream w protetyce, implantologii i ortodoncji. Nowości w oprogramowaniu i urządzeniach – skaner CS 3800. spec. CAD/CAM
tech. dent. Wiktoria Krąpiec

Tomografia 
Funkcjonalności nowatorskich tomografów od Carestream. Technologia: TOMOSHARP, CS MAR, Filtr CS Adapt Anatomic, CS Airway
mgr inż. Iwo Rutański


14.00 - 14.45

Dentalholding

SMILE DESIGNED AND 3D PRINTED FULL DENTURE

Riccardo Molinelli – Regional Sales Manager & Filippo Maestri – Application Engineer


14.45 - 15.30

ProDentis / MEDICUS – oprogramowanie medyczne, EDM, nowe technologie, ergonomia pracy


15.30 - 15.45

Keymed„Nowe możliwości terapeutyczne w leczeniu bruksizmu - zastosowanie osocza i fibryny bogatoplytkowej”

dr Jarosław Jawny


15.50 – 16.30

PANDA GROUPInteligentna Platforma Laserowa ZYE – laserowe terapie łączone

Destrukcyjny wpływ środowiska na człowieka powoduje nie jeden ale wiele paralelnych problemów, dlatego tak istotna jest właściwa holistyczna diagnoza. Kompleksowe podejście do terapii możliwe jest dzięki użyciu jednocześnie wielu technologii zabiegowych. Platforma Zye to urządzenie wyposażone w 11 głowic, uzbrojonych w 7 innowacyjnych technologii. Podczas wykładu omówione zostaną przypadki kliniczne, w których z powodzeniem zastosowano terapie łączące synergię różnych długości fal światła.

dr Valeria Campos, dr n. med. Agnes Frankel


16.30 – 17.00

DENTAMETR - Nowe trendy w digitalizacji usług dla gabinetów dentystycznych


17.00 – 17.30

HYDE PARK

Dyskusja i omówienie własnych przypadków klinicznych


Opis wydarzenia:

Obowiązek raportowania zdarzeń medycznych, czyli jak poradzić sobie z P1? Dokumentacja medyczna w nowym, cyfrowym wymiarze.

Od 1 lipca 2021 każdy podmiot wykonujący działalność leczniczą ma obowiązek przesyłać informacje o zdarzeniach medycznych na Platformę P1. Tym samym przebieg wizyty pacjenta w placówce dołącza do e-skierowań i e-recept jako część ogólnokrajowego systemu wymiany informacji medycznych. Nasze warsztaty ułatwią Państwu zrealizowanie tego obowiązku i wyjaśnią wszelkie wątpliwości.

Dodatkowo przyjrzymy się możliwości przeniesienia całości dokumentacji do wersji cyfrowej za pomocą tabletów. FELG Dent umożliwia prowadzenie dokumentacji medycznej pacjentów w pełni elektronicznie. Pora zrezygnować z tysięcy kartek i szuflad pełnych dokumentów.

PROGRAM / HARMONOGRAM:

14:30 – 15.30

Platforma P1 – Rejestr zdarzeń medycznych, e-recepta, e-skierowania

  • tworzenie certyfikatów potrzebnych do połączenia P1 (rejestracja na RPWDL przypisanie Księgi rejestrowej do konta, tworzenie certywfikatów)
  • konfiguracja P1 z programem FELG Dent
  • cennik usług wraz klasyfikacja kodów ICD-9
  • wpis do karty Pacjenta oraz automatyczna wysyłka Zdarzenia Medycznego do Platformy P1 (prezentacja dodanie wpisu do karty Pacjenta)
  • rejestr P1 (weryfikacja i kontrola wysłanych zdarzeń medycznych z systemu).
  • e-Recepta (dodanie e-Recepty oraz wysyłka SMS do Pacjenta)
  • e-skierowania

13:15 – 14.05

Współpraca lekarza stomatologa z pracownią RTG.

  • skierowanie – aby wykonać dokładnie badanie
  • dlaczego CBCT wycinka? – dobór odpowiedniego badania RTG
  • czy CBCT szczęki jest bezpieczne?
  • badania RTG u dziecka
  • komunikacja elektroniczna z placówką RTG

Prelekcję poprowadzą:
dr n. med Emilia Klien-Dębek
Doktor nauk medycznych od 1999r, specjalista II st. z zakresu chorób
błony śluzowej jamy ustnej i przyzębia od 1990r. Absolwentka Akademii
Medycznej w Warszawie w 1983r.
Antoni Biedrzycki
Koordynator Współpracy z Lekarzami w firmie DIAGDENT


14:30 – 15.30

Podpis elektroniczny – podpis na tablecie zgód pacjenta oraz ankiet

  • konfiguracja Tabletu z Programem FELG Dent
  • (dodanie konta Tablet do podpisu)
  • wzory zgód i ankiet medycznych (edycja oraz dodawanie nowych zgód i ankiet do systemu)
  • ankieta medyczna
  • zgody oraz oświadczenia
  • wyświetlane komunikaty w karcie pacjenta – ostrzeżenia

WARSZATY POPROWADZI:
MARCIN CEBULA
Product Manager z firmy FELG Dent