Multidyscyplinarne spotkanie w Warszawie

Zapraszamy na multidyscyplinarne warsztaty techniki dentystycznej, 15 różnych szkoleń praktycznych, możliwość spotkania wiodących polskich wykładowców w jednym miejscu 6–7 września 2019 roku w Warszawie.
Organizatorzy warsztatów: Fundacja SilverDent wraz z Ptak Warsaw Expo.
Miejsce warsztatów:
6 września: Ptak Warsaw Expo, Aleja Katowicka 62, Nadarzyn.
7-8 września: Medyczna Szkoła Policealna nr 3 im. dr. Andrzeja Krocina w Warszawa.
Czas trwania warsztatów praktycznych: od 4 do 16 godzin zajęć praktycznych (w zależności od tematu).
Organizatorzy wykładów: Fundacja SilverDent wraz z Ptak Warsaw Expo.
Miejsce wykładów: Ptak Warsaw Expo, Aleja Katowicka 62, Nadarzyn.

Zgłoszenia i dalsze informacje: Fundacja SilverDent,
www: silverdent.pl
e-mail: szkolenia@silverdent.pl

Warsztaty praktyczne:

Miejsce: PTAK

 • Krzysztof AdamusCyfrowy wax-up; protezy całkowite zaprojektowane cyfrowo.Warsztat nr 1

  Praca w CAD/CAM. Podczas warsztatu uczestnicy zaprojektują woskowanie diagnostyczne na skanie wewnątrz ustnym z wykorzystaniem zdjęcia pacjenta, a także zaprojektują model cyfrowy przygotowując całość do druku 3D. Podczas drugiej części warsztatu uczestnicy będę mieli możliwość wypróbowania oprogramowania do projektowania protez całkowitych.

  Czas trwania: 6–8 godzin.
  Maksymalna ilość uczestników: 14 osób

 • Michał DutkowskiCyfrowa ortodoncja.Warsztat nr 2

  Program Orthoanalizer. Przygotowanie wirtualnego set-up, projektowanie przebiegu i czasu leczenia, przygotowanie do druku modelu set-up.
  Czas trwania: 3 - 4 godziny
  Maksymalna ilość uczestników: 8 osób

 • Maciej MłynarskiNie taki diabeł straszny jak go modelują ! – czyli, model implantologiczny w laboratorium.Warsztat nr 3

  Podczas warsztatów każdy uczestnik wykona model gipsowy na bazie wycisku silikonowego z indywidualnej łyżki wyciskowej. Pozna zasady prawidłowego przygotowania wycisku z transferami i replikami implantów („lab-analogami”) tak aby odwzorować w modelu idealną pozycje implantu. Uczestnik będzie miał okazję aby poznać efektywne zastosowanie silikonowej maski dziąsłowej oraz elementy systemu implantologicznego Adin Dental Implants.

  Czas trwania: 4–5 godzin.
  Maksymalna ilość uczestników: 12 osób

 • Tomasz CiaputaABC artykulacji w pracowni dentystycznej.Warsztat nr 6

  Opis: W trakcie szkolenia każdy uczestnik będzie musiał zamontować górny model do artykulatora. Montaż będzie się odbywał z transferu, który dostajemy z gabinetu stomatologicznego. Dolny model zostanie zaartykulowany w CO (CENTRALNA OKLUZJA). Następnie nastawimy artykulatora wg odpowiednich rejestratów. Każdy uczestnik nauczy się posługiwać artykulatorem. Następnie wszyscy przystąpią do modelowania wax- -up’ow. Kolejnym etapem będzie kontrola ruchów laterotruzyjnych i protruzyjnych z wykonanymi wax-up’ami. Na samym końcu odbędzie się demonstracja posługiwania się łukiem twarzowym.
  Czas trwania: 4–6 godzin.
  Maksymalna ilość uczestników: 10 osób

Miejsce: MSP nr 3

 • Michał DutkowskiProjektowanie protezy szkieletowej w oprogramowaniu CAD/CAM.Warsztat nr 7

  Opis: Przygotowanie modelu protetycznego i rozrysowanie na jego powierzchni projektu przyszłej protezy, skanowanie modelu protetycznego w skanerze 3Shape. Przeniesienie skanu modelu wraz z rysunkiem do oprogramowania 3shape Dental System, określenie indywidualnego toru wprowadzenia przyszłej protezy za pomocą funkcji optymalizacji toru wprowadzenia. Wirtualne zablokowanie podcieni na modelu, odsłonięcie z wosku miejsc pod przyszłe podparcia, ustawienie na wirtualnym modelu elementów retencyjnych. Zaprojektowanie kanałów wlewowych, zapisanie projektu i przygotowanie do druku bądź odlewu, opracowanie modelu protezy ( tradycyjne metody). Oddanie gotowego uzupełnienia.
  Czas trwania: 6-7 godzin.
  Maksymalna ilość uczestników: 8 osób

 • Wiktoria JurkowskaŁącznik indywidualny w 5 minut – zrób to sam.Warsztat nr 9

  Opis: Co to jest łącznik indywidualny, co go odróżnia i dlaczego jest zdecydowanie lepszy od standardowego. Rodzaje i metody wykonywania łączników indywidualnych w pracach opartych na implantach. Kiedy i jaki łącznik wybrać. Fakty i mity (cena, stopień skomplikowania). Przykłady kliniczne. Uczestnicy wykonają łącznik hybrydowy oraz zaprojektują łącznik indywidualny - tytanowy.
  Czas trwania: 4 godziny.
  Maksymalna ilość uczestników: 8/10 osób

 • Paweł PasternakKorony, mosty i licówki z ceramiki typu press metodą wtrysku zewnętrznego 4PRESS.Warsztat nr 10

  Opis: Wykład wprowadzający; Odlewanie maksymalnie precyzyjnych modeli dzielonych z prefabrykowaną podstawą; Projektowanie i modelowanie korony i licówki z wosku; Wykonanie układu wlewowego w pierścieniu; Wykonanie pierścienia odlewowego; Wykonanie pełnego procesu wygrzewania; Wtrysk ceramiki metodą 4PRESS; Uwalnianie i czyszczenie wykonanej pracy; Obróbka końcowa.
  Czas trwania: 6 godzin
  Maksymalna ilość uczestników: 10 osób

Miejsce: MSP nr 3

 • Jacek WrzeszczAkron nowoczesnym rozwiązaniem dla estetyki protez szkieletowych.Warsztat nr 15.

  Opis: uczestnik modeluje protezę szkieletową dolną na powielonym modelu z masy osłaniającej, zalewa gotową pracę masą osłaniającą, odlewa pierścień, obrabia i poleruje konstrukcję, wprowadza pracę na model roboczy, przygotowuje metal do wykonania klamer estetycznych z akronu, modeluje klamry na przygotowanym modelu z konstrukcją metalową, puszkuje pracę oraz wykonuje kanały do wtrysku, wyparza i dokonuje samodzielnie wtrysku, oswobadza pracę z puszki, obrabia i dopasowuje na model.
  Czas trwania: 16 godzin/2 dni.
  Maksymalna ilość uczestników: 10 osób