Multidyscyplinarne spotkanie w Warszawie
Zapraszamy na multidyscyplinarne warsztaty techniki dentystycznej, 15 różnych szkoleń praktycznych, możliwość spotkania wiodących polskich wykładowców w jednym miejscu 6–7 września 2019 roku w Warszawie.
Organizatorzy warsztatów: Fundacja SilverDent wraz z Ptak Warsaw Expo.
Miejsce warsztatów:
6 września: Ptak Warsaw Expo, Aleja Katowicka 62, Nadarzyn.
7-8 września: Medyczna Szkoła Policealna nr 3 im. dr. Andrzeja Krocina w Warszawa.
Czas trwania warsztatów praktycznych: od 4 do 16 godzin zajęć praktycznych (w zależności od tematu).
Organizatorzy wykładów: Fundacja SilverDent wraz z Ptak Warsaw Expo.
Miejsce wykładów: Ptak Warsaw Expo, Aleja Katowicka 62, Nadarzyn.
Zgłoszenia i dalsze informacje: Fundacja SilverDent,
www: silverdent.pl
e-mail: szkolenia@silverdent.pl
Warsztaty praktyczne:
Miejsce: PTAK
- Krzysztof AdamusCyfrowy wax-up; protezy całkowite zaprojektowane cyfrowo.Warsztat nr 1
Praca w CAD/CAM. Podczas warsztatu uczestnicy zaprojektują woskowanie diagnostyczne na skanie wewnątrz ustnym z wykorzystaniem zdjęcia pacjenta, a także zaprojektują model cyfrowy przygotowując całość do druku 3D. Podczas drugiej części warsztatu uczestnicy będę mieli możliwość wypróbowania oprogramowania do projektowania protez całkowitych.
Czas trwania: 6–8 godzin.
Maksymalna ilość uczestników: 14 osób
- Michał DutkowskiCyfrowa ortodoncja.Warsztat nr 2
Program Orthoanalizer. Przygotowanie wirtualnego set-up, projektowanie przebiegu i czasu leczenia, przygotowanie do druku modelu set-up.
Czas trwania: 3 - 4 godziny
Maksymalna ilość uczestników: 8 osób
- Maciej MłynarskiNie taki diabeł straszny jak go modelują ! – czyli, model implantologiczny w laboratorium.Warsztat nr 3
Podczas warsztatów każdy uczestnik wykona model gipsowy na bazie wycisku silikonowego z indywidualnej łyżki wyciskowej. Pozna zasady prawidłowego przygotowania wycisku z transferami i replikami implantów („lab-analogami”) tak aby odwzorować w modelu idealną pozycje implantu. Uczestnik będzie miał okazję aby poznać efektywne zastosowanie silikonowej maski dziąsłowej oraz elementy systemu implantologicznego Adin Dental Implants.
Czas trwania: 4–5 godzin.
Maksymalna ilość uczestników: 12 osób
- Piotr MośTEMAT I: Silensor-sl Erkodent metodą na przewężenia w okolicach górnych dróg oddechowych – chrapanie i bezdech.Warsztat nr 4
Opis: uczestnik wykona 2 aparaty.
Czas trwania: 4–6 godzin.
Maksymalna ilość uczestników: 8/10 osób
- Piotr MośTEMAT II: Wykonanie Occluformu 3 Erkodent na przykładzie Playsafe triple w oparciu o zgryz konstrukcyjny.Warsztat nr 4
Opis: uczestnik wykona 2 aparaty.
Czas trwania: 4–6 godzin.
Maksymalna ilość uczestników: 8 osób
- Grzegorz PiątkowskiWykorzystanie zakotwiczenia szkieletowego w aparatach do rozrywania szwu podniebiennego.Warsztat/pokaz nr 5
Wykład: Wykorzystanie zakotwienia szkieletowego w aparatach ortodontycznych. Rodzaje aparatów opartych na miniimplantach i postępowanie techniczne krok po kroku.
Pokaz: Wykonanie aparatu typu RPE opartego na miniimplantach i pierścieniach na pierwszych zębach trzonowych.
Czas trwania wykładu i pokazu: 4 godziny.
Maksymalna ilość uczestników: 12 osób
- Tomasz CiaputaABC artykulacji w pracowni dentystycznej.Warsztat nr 6
Opis: W trakcie szkolenia każdy uczestnik będzie musiał zamontować górny model do artykulatora. Montaż będzie się odbywał z transferu, który dostajemy z gabinetu stomatologicznego. Dolny model zostanie zaartykulowany w CO (CENTRALNA OKLUZJA). Następnie nastawimy artykulatora wg odpowiednich rejestratów. Każdy uczestnik nauczy się posługiwać artykulatorem. Następnie wszyscy przystąpią do modelowania wax- -up’ow. Kolejnym etapem będzie kontrola ruchów laterotruzyjnych i protruzyjnych z wykonanymi wax-up’ami. Na samym końcu odbędzie się demonstracja posługiwania się łukiem twarzowym.
Czas trwania: 4–6 godzin.
Maksymalna ilość uczestników: 10 osób
Miejsce: MSP nr 3
- Michał DutkowskiProjektowanie protezy szkieletowej w oprogramowaniu CAD/CAM.Warsztat nr 7
Opis: Przygotowanie modelu protetycznego i rozrysowanie na jego powierzchni projektu przyszłej protezy, skanowanie modelu protetycznego w skanerze 3Shape. Przeniesienie skanu modelu wraz z rysunkiem do oprogramowania 3shape Dental System, określenie indywidualnego toru wprowadzenia przyszłej protezy za pomocą funkcji optymalizacji toru wprowadzenia. Wirtualne zablokowanie podcieni na modelu, odsłonięcie z wosku miejsc pod przyszłe podparcia, ustawienie na wirtualnym modelu elementów retencyjnych. Zaprojektowanie kanałów wlewowych, zapisanie projektu i przygotowanie do druku bądź odlewu, opracowanie modelu protezy ( tradycyjne metody). Oddanie gotowego uzupełnienia.
Czas trwania: 6-7 godzin.
Maksymalna ilość uczestników: 8 osób
- Łukasz GrodzińskiDystalizer obustronny typu GMD.Warsztat nr 8
Opis: Uczestnicy wykonują dystalizer obustronny typu GMD.
Czas trwania: 6–7 godzin.
Maksymalna ilość uczestników: 10 osób
- Wiktoria JurkowskaŁącznik indywidualny w 5 minut – zrób to sam.Warsztat nr 9
Opis: Co to jest łącznik indywidualny, co go odróżnia i dlaczego jest zdecydowanie lepszy od standardowego. Rodzaje i metody wykonywania łączników indywidualnych w pracach opartych na implantach. Kiedy i jaki łącznik wybrać. Fakty i mity (cena, stopień skomplikowania). Przykłady kliniczne. Uczestnicy wykonają łącznik hybrydowy oraz zaprojektują łącznik indywidualny - tytanowy.
Czas trwania: 4 godziny.
Maksymalna ilość uczestników: 8/10 osób
- Paweł PasternakKorony, mosty i licówki z ceramiki typu press metodą wtrysku zewnętrznego 4PRESS.Warsztat nr 10
Opis: Wykład wprowadzający; Odlewanie maksymalnie precyzyjnych modeli dzielonych z prefabrykowaną podstawą; Projektowanie i modelowanie korony i licówki z wosku; Wykonanie układu wlewowego w pierścieniu; Wykonanie pierścienia odlewowego; Wykonanie pełnego procesu wygrzewania; Wtrysk ceramiki metodą 4PRESS; Uwalnianie i czyszczenie wykonanej pracy; Obróbka końcowa.
Czas trwania: 6 godzin
Maksymalna ilość uczestników: 10 osób
- Katarzyna SubotowiczUzupełnienia pełnoceramiczne (lub ALL CERAMIC) – moja pasja, gdzie tradycja spotyka się z nowymi technologiami.Warsztat nr 11
Opis: Jak wykorzystać dzisiejsze technologie do osiągnięcia jak najlepszych efektów w pracach estetycznych. Jak zadowolić pacjentów, którzy wizytę u stomatologa traktują niemalże jak wizytę u kosmetyczki lub w SPA. Kiedy sięgnąć po stare, dobre i niezastąpione niejednokroć techniki wykonywania uzupełnień pełnoceramicznych. Kilka słów o doborze koloru i psychologicznej stronie pracy z pacjentami estetycznymi.
Czas trwania: 4 godziny.
Maksymalna ilość uczestników: 8/10 osób max 2 grupy
Miejsce: MSP nr 3
- Tomasz DąbrowskiRewolucja przez Ewolucję – SHOFU VINTAGE PRO – ceramika na metal o właściwościach optycznych, estetycznych ceramiki bez metalowej, o wyjątkowej stabilności termicznej i znakomitych parametrach wytrzymałościowych.Warsztat nr 12
Opis: Uczestnicy wykonują koronę na siekacz centralny oraz pierwszy ząb trzonowy.
Czas trwania: 2 dni (16 godzin).
Maksymalna ilość uczestników: 10/12 osób
- Radosław MarciniakŚwiatło jako niematerialny element uzupełnienia metalowego licowanego ceramiką. Sposoby podstawowych elementów specjalnych podczas odtwarzania tkanek miękkich (dziąsła).Warsztat nr 13
Opis: Sposoby wykonania podstawowych efektów specjalnych szkliwa i brzegu siecznego (pęknięcia, głębokie efekty wewnątrz korony zęba). Uczestnicy wykonują licowanie mostu przedniego, górnego (siekacze centralne) metodą tradycyjnego warstwowania na strukturę metalową (PFM).
Czas trwania: 2 dni (16 godzin).
Maksymalna ilość uczestników: 10 osób
- Jacek WrzeszczAkron nowoczesnym rozwiązaniem dla estetyki protez szkieletowych.Warsztat nr 15.
Opis: uczestnik modeluje protezę szkieletową dolną na powielonym modelu z masy osłaniającej, zalewa gotową pracę masą osłaniającą, odlewa pierścień, obrabia i poleruje konstrukcję, wprowadza pracę na model roboczy, przygotowuje metal do wykonania klamer estetycznych z akronu, modeluje klamry na przygotowanym modelu z konstrukcją metalową, puszkuje pracę oraz wykonuje kanały do wtrysku, wyparza i dokonuje samodzielnie wtrysku, oswobadza pracę z puszki, obrabia i dopasowuje na model.
Czas trwania: 16 godzin/2 dni.
Maksymalna ilość uczestników: 10 osób
- Marcin Stefański„Wykonywanie aparatów płytkowych metodą akrylu sypanego z zastosowaniem różnego rodzaju śrub``Warsztat nr 14.
Opis: uczestnicy wykonują: dwie płytki górna i dolna. Górna ze śrubą centralną, śrubą do dystalizacji grupy zębów bocznych i śrubą teleskopową, klamry utrzymujące, sprężyny, łuk labialny
Czas trwania: 2 dni - 14 godzin
Maksymalna ilość uczestników: 10 osób
Zaplanowane wykłady/sesje:
- Krzysztof AdamusCyfrowy wax-upod 10:40 do 11:20
- Michał DudkowskiTechnologie cyfrowe w ortodoncji.od 11:20 do 12:00