Wykłady od Wystawców

09.09.2022

Program ramowy V Kongresu Stomatologii:

Piątek - 9 września 2022

10:45 - 11:45

Architekt Grzegorz WoronowiczMarcin Harasimiuk

Architekt i Elektronik w gabinecie. Projektowanie gabinetów i oświetlenia dla stomatologii

Szkolenie z projektowania gabinetów i oświetlenia dedykowane branży stomatologicznej.

Architekt Grzegorz Woronowicz wraz z Elektronikiem Marcinem Harasimiukiem opowiedzą jak sprawić żeby budowa własnej kliniki była zakończyła się sukcesem i satysfakcją. Przedstawią zagadnienia projektowania i zapewnienia odpowiednich warunków oświetlenia zarówno dla niewielkich gabinetów jak i dużych klinik z częścią hotelową.

więcej…


12:00 - 13:00

Lekarz stomatolog Marcin Jarmołowicz

Zastosowanie nowoczesnych narzędzi atraumatycznych w chirurgii na co dzień

Zapraszamy na wykład dotyczący technik pracy narzędziami atraumatycznymi AR Instrumed w praktyce chirurgicznej.

Lek. stom. Marcin Jarmołowicz podzieli się wiedzą ekspercką i praktycznymi wskazówkami przydatnymi przy ekstrakcji atraumatycznej w oparciu o przypadki kliniczne.

więcej…


13:15 - 14:00

Lekarz Stomatolog Agnieszka Cholewa

(Warsztat) Przełom w leczeniu łysienia - Laser Fotona

Laser Er: YAG okazał sie skuteczny pacjentów z łysieniem androgenowym. Badania potwierdzaja ze lasr o dlugosci fali 2940nm budzi uspione wlosy i stymuluje do fazy wzrostu.

Terapia ta daje nawet do 75% wzrost gęstosci wlosow u pacjentow, u ktorych lysienie zaczelo nie wczwsniej niz przed 8 laty. Efekty terapii zostaly zaprezentowane na sympozjum Laser&Health Academy 3 lata temu.

więcej…


14:15 - 14:45

Mateusz Buczyński

Prezentacja firmy Plakkontrol


15:00 - 16:00

Karolina Rybus Przeniosło

Wypalenie zawodowe wśród stomatologów. W jaki sposób zapobiegać, rozpoznać symptomy i przeciwdziałać

Poziom wypalenia zawodowego polskich stomatologów osiągnął wynik 27,9 w skali Maslach i jest znacząco wyższy, aniżeli uzyskany w polskich badaniach prowadzonych na innych grupach zawodowych.

Problemy zdrowotne wynikające z zawodu, długie godziny pracy, stres i obciążenie psychiczne zbierają żniwa. Podczas prelekcji dowiedzą się Państwo w jaki sposób przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu, jak je rozpoznać, a także co robić w momencie kiedy ono się pojawi. Zapoznają się Państwo z badaniem PRISM i skutecznymi narzędziami stosowanymi w coachingu i mentoringu, które wzmocnią Państwa w codziennych obowiązkach.

więcej…