Wywiad z przewodniczącym Rady Naukowej dr hab. n. med. Janem Kowalskim

Przewodniczący Rady Kongresu

„Jestem dumny z programu naukowego kongresu Warsaw Dental Medica Show ……

rekomenduje wydarzenie przewodniczący Rady Naukowej dr hab. n. med JAN KOWALSKI

 1. Pyt.: Na czym polega wyjątkowość wydarzenia wspólnego dla stomatologii i medycyny estetycznej , które Pan – wybitny polski periodontolog – firmuje swoim nazwiskiem?
  dr hab. J.K.: Zdecydowaliśmy się na połączenie tych dwóch obszarów, gdyż estetyka jest coraz częstszym priorytetem pacjentów zgłaszających się do gabinetu stomatologicznego. Nierzadko te procedury wykonywane są przez tego samego lekarza w jednej klinice. W dziedzinie stomatologii możemy się poszczycić gronem specjalistów, którzy gwarantują wysoki poziom merytoryczny kongresu, będącego integralną częścią tych targów, przy jednoczesnym nawiązaniu do codziennej praktyki lekarskiej.
 2. Pyt.: Kogo przede wszystkim może on zainteresować?
  dr hab. J.K.: Wspólnie z lekarzami medycyny estetycznej stworzyliśmy program naukowy, który – mamy taką nadzieję – zainteresuje praktyków. Ofertę kongresową kierujemy zatem do wszystkich lekarzy – zarówno parających się stomatologią, jak i tych, którzy w usługach dla pacjentów mają, lub planują mieć także zabiegi medycyny estetycznej w obrębie twarzoczaszki. W programie są również sesje dla asystentek i higienistek stomatologicznych.
 3. Pyt.: Co Pana osobiście zaciekawiło w bogatym programie Kongresu?
  dr hab. J.K.: Jestem dumny z programu naukowego kongresu Warsaw Dental Medica Show, gdyż udało się zaprosić wykładowców, których z przyjemnością wysłuchałbym w dowolnym innym miejscu i czasie. Sesje i warsztaty ze wszystkich dziedzin będą równolegle prowadzone w ośmiu, a w piątek i sobotę w dziewięciu salach. Właściwie to stoję przed dylematem tej żaby z klasycznego dowcipu, która się przecież nie rozdwoi. Dla mnie na pewno najbardziej interesujące będą sesje periodontologiczne i śluzówkowa, ale każdej sesji wysłuchałbym z przyjemnością i korzyścią dla mojej praktyki lekarskiej.
 4. Pyt.: Pana wykład traktuje o perspektywach terapii periodontologicznej w XXI wieku…
  dr hab. J.K.: Tak. Temat trochę niebezpieczny. Stare powiedzenie mówi, że przepowiadanie przyszłości jest łatwe, trudniej jeśli chodzi o trafność prognoz. Postaram się temu sprostać i w moim wykładzie usłyszą Państwo o wyzwaniach, przed jakimi w najbliższym dziesięcioleciu stanie periodontologia. Przedstawię również Państwu urządzenia i techniki, które -moim zdaniem- mają w sobie największy potencjał rozwojowy i mogą stanowić o kształcie periodontologii w przyszłości.
 5. Pyt.: Sukces każdego branżowego wydarzenia targowego to wypadkowa satysfakcji biznesowej wystawców i zadowolenia odwiedzających. Czy uda się to w przypadku Warsaw DentalMedica Show?
  dr hab. J.K.: Z całą pewnością tak. Wystawcy powinni być zainteresowani możliwością dotarcia do lekarzy z Mazowsza i okolic, ale mogą też liczyć na dużą frekwencję lekarzy z całej Polski. Natomiast zwiedzający po raz pierwszy otrzymują okazję uczestniczenia w kongresie poświęconym medycynie twarzoczaszki – połączeniu stomatologii i medycyny ogólnej. Warto wspomnieć, że Ministerstwo Zdrowia przyznaje punkty edukacyjne za partycypację w konferencji.
 6. Pyt.: Jaki -w Pana ocenie- potencjał tkwi w takich projektach targowych jak Warsaw DentalMedica Show?
  dr hab. J.K.: Dzięki nawiązaniu współpracy z Międzynarodowym Centrum Targowo -Kongresowym Ptak Warsaw Expo mamy pewność, że organizacyjnie kongres będzie prowadzony bez zarzutu. Ptak Warsaw Expo stanowi gwarancję fachowej obsługi wystawienniczej, gdyż ma wieloletnie doświadczenie w organizacji nawet największych imprez targowych z najróżniejszych dziedzin. My staramy się zapewnić odpowiednią rangę naukową. Potencjału kongresu upatruję w miejscu i czasie. Miejsce to Warszawa – stolica Polski, w której od czasu Dentexpo organizowanego przez ś. p. profesora Janusza Piekarczyka, rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (zmarłego w 2009 r), brakowało takiej stałej prestiżowej imprezy dla stomatologów. Pragniemy, aby po raz pierwszy od lat, cykliczna duża impreza stomatologiczna wróciła do Warszawy, chcemy odnowić tę tradycję. Czas to początek września – a więc koniec letniego okresu urlopowego i początek złotej polskiej jesieni. Zapraszamy całą branżę do Warszawy 6,7 i 8 września i życzymy niezapomnianych wrażeń! 
Facebook