Cała Polska mówi #aaa

20 marca to bez wątpienia jeden z najważniejszych dni dla stomatologii. Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej (ang. WOHD, World Oral Health Day) to szczególne święto stomatologiczne, którego celem jest promowanie profilaktyki oraz uświadamianie społeczeństwa na temat związku między zdrowiem jamy ustnej a ogólnym stanem zdrowia. 

Z tej okazji Ptak Warsaw Expo zaproponował konkurs, w którym do wygrania są bilety na Kongres podczas Warsaw Dental Medica Show! Zachęcamy gabinety stomatologiczne do zamieszczenia w komenarzu zdjęcia swoich teamów, które na co dzień walczą i dbają o nasza jamę ustna pod naszym postem na portalu Facebook.

Świadomość dbania o własne zdrowie wzrosła w ostatnim czasie, szczególnie na skutek pandemii, która nakierowała większą uwagę społeczeństwa chociażby na zachowanie odpowiedniej higieny rąk. Eksperci zwracają jednak uwagę, że z drugiej strony pandemia koronawirusa spowodowała katastrofalne następstwa wirusa na zdrowie zębów i dziąseł ludzi na całym świecie. Dzisiaj dentyści, jak i pacjenci zmagają się z konsekwencjami odwołanych lub przełożonych wizyt.

Podczas pierwszej fali epidemii gabinety dentystyczne musiały zostać zamknięte bądź zakres ich działalności został w znacznym stopniu ograniczony. W tym okresie wielu pacjentów nie mogło rozpocząć stosownego leczenia, z wyjątkiem pilnych zabiegów ratunkowych. Według Światowej Organizacji Zdrowia to właśnie usługi zdrowia jamy ustnej były jednymi z najbardziej dotkniętych podstawowymi usługami zdrowotnym. Nie bez znaczenia jest także lęk pacjentów przed zakażeniem się koronawirusem w trakcie wizyty dentystycznej. Pomimo tego, że gabinety stomatologiczne są już otwarte, przy zachowaniu wysoki standardów bezpieczeństwa sanitarnego, osoby będące w trakcie leczenia lub odczuwające potrzebę jego rozpoczęcia czekali bądź nadal czekają aż sytuacja pandemiczna ulegnie zmianie. Specjaliści zwracają uwagę, że pacjenci powinni odłożyć na bok strach i i nie odkładać niezbędnego, rutynowego leczenia stomatologicznego.

Pamiętajmy o tym, aby nadać priorytet swoim rutynom higieny jamy ustnej. Ochrona zdrowia jamy ustnej ma ogromne znaczenie dla zapewnienia ogólnego zdrowia, dobrego samopoczucia i dobrej jakości życia.

Zachęcamy do udziału w akcji! #aaa #polskamowiaaa #SayAhh