Podsumowanie I edycji Warsaw Dental Medica Show

Udana inauguracja targów Warsaw Dental Medica Show

W Ptak Warsaw Expo pomiędzy 6 a 8 września po raz pierwszy odbyły się Międzynarodowe Targi i Kongres Stomatologii i Medycyny Estetycznej. Mimo, że był to start, już możemy mówić o sukcesie organizacyjnym. I zaprosić na targi za rok.

Na warszawskich targach pokazało się 176 wystawców, którzy reprezentowali około 760 marek, a wśród nich tacy potentaci, jak DCI Edge, FedesaSiger, Gantus, Blend-a-med&Oral-B, Saevo, Being, Trident, Fona, Getidy, Osida, Vatech, Midmark ,Diplomat,3M Epse, Cerkamed, Dentsply, HeraeusKulzer, SDI,Planmeca, DMG, Densply, Kulzer, FGM, Kerr,S eptodont, Voco, W&H, Poldent. Na żywo, w jednym miejscu można było zobaczyć ich pełną ofertę i pakiet nowości – z czego skwapliwie korzystali goście odwiedzający targi.

Wiele osób wskazywało na nowy kierunek targów – połączenie sektora stomatologicznego z wszystkim tym, co ważne dla branży estetycznej. Jak bliskie to kierunki można było się przekonać podczas wielu pokazów, wykładów i paneli, które odbywały się jednocześnie w kilku salach konferencyjnych. W części z nich na żywo prezentowano zabiegi, w innych szczegółowo omawiano interesujące branże zagadnienia – od stricte medycznych i praktycznych, po prawne np. wprowadzenie RODO, a praktyka prowadzenia gabinetu stomatologicznego. Merytoryczny poziom zapewniało grono wybitnych, polskich i zagranicznych, autorytetów m.in: Prof. Renata Górska, Prof. Giulio Rasperini, dr hab. n. med. Jan Kowalski, dr n.med.Marcin Aluchna, prof. Andrea Corbo, dypl. hig. Magdalena Suszyńska, dr n.med. Dorota Stańczak-Sionek, dr n.med. Joanna Sitko-Gap, dr hab. n.med.PawełPlakwicz, dr n.med.Piotr Okoński, dr n.med. Bartłomiej Górski, dr n.med.MonikaBorakowska-Siennicka, prof. dr hab. n.med. Edward Franek, prof. dr hab. n.med. Piotr Pruszczyk, dr hab. n.med. Ewa Monika Czochrowska, lek. stom. Wojciech Ryncarz, dr n.med. Maciej Jagielak, dr n.med. Jakub Zwoliński, dr n.med. Anna Skwarek.

Zainteresowanie profesjonalistów budziły też sesje dla Higienistek i Asystentek EduAsyst. Swoim doświadczeniem i wiedzą praktyczną podzieliły się na Kongresie jako prelegentki dyplomowane higienistki: Magdalena Michałowska, Jolanta Bielecka, Katarzyna Ostrowska, Karolina Kopciewicz-Kozicka, Marzena Cesarz, Natalia Szeląg, Danuta Rozmarynowska.

O pokazy i szkolenia zatroszczyli się też sami wystawcy. Pojawiły się one dzięki m.in. przedstawicielom Philipsa oraz Procter & Gamble, prezentując z jednej strony nowe produkty, z drugiej skupiając się na praktycznych aspektach ich użytkowania.

Respekt budzą też statystyki: 89 wykładowców prowadziło 35 warsztatów i 92 wykłady. Wszystko to odbywało się w 17 salach, a na kongres zapisało się 660 osób z branży.

– To dla nas wielki dzień – mówił Krzysztof Kawa, dyrektor na Polskę w firmie Procter & Gamble, podkreślając wagę dobrego położenia Ptak Warsaw Expo – Dla nas jest bardzo ważne, że targi odbywają się w centrum naszego kraju, czego do tej pory bardzo brakowało – komentował.

– Chcieliśmy powrotu wielkiego wydarzenia stomatologicznego do Warszawy. Udało się – mówił dr hab. n. med. Jan Kowalski. – Liczymy na to, że w kalendarzu stomatologicznym Warsaw Dental Medica Show zagości na stałe – dodał.

Wydarzenie spotkała się także z bardzo pozytywnym przyjęciem w branży – Jest całkiem nieźle i to bez brania poprawki na fakt, że Warsaw Dental Medica Show to zupełnie nowe przedsięwzięcie w branży stomatologicznej – zauważył prestiżowy, branżowy portal Infodent24.pl. Wielu wystawców

potwierdzało tezę, zauważając, że nawet po pierwszym dniu imprezy mogli już być zadowoleni z przeprowadzonych rozmów i zawartych kontraktów.

Targi to także możliwość spotkań mniej formalnych – wieczorami, po zakończeniu konferencji i rozmów biznesowych w Ptak Warsaw Expo zebrani mogli podziwiać występy Kabaretu Moralnego Niepokoju oraz Stefano Terrazzino. Długo oklaskiwano też recital Edyty Górniak, który zakończył piątkowy wieczór na Warsaw Dental Medica Show. Wcześniej wręczono nagrody – lista laureatów poniżej.

Wyjątkowa atmosfera sprzyjała tez decyzjom o powrocie za rok. Kolejna edycja targów planowana jest na 5-7 września 2019 roku. Już dziś zgłaszają do niej akces zarówno uczestnicy Warsaw Dental Medica Show 2018, jak i ci, którzy z różnych względów na pierwszej imprezie targowej pojawić się nie mogli.

DENTALHOLDING Sp. z o.o.
za rozmach prezentacji targowej i ergonomiczną aranżację przestrzeni wystawienniczej

DURR DENTAL
za efektowną aranżację powierzchni wystawienniczej

POLDENT Sp. z o.o.
za ciekawą aranżację stoiska

KOL-DENTAL Sp. z o.o. Sp.K.
za efektowne wystąpienie targowe

AESCULAP CHIFA Sp. z o.o.
za ciekawą aranżację stoiska targowego

MEDITRANS Sp. z o.o. Sp.K.
za efektowne stoisko targowe

PPH CERKAMED Wojciech Pawłowski
za rozmach prezentacji targowej i efektowne stoisko

EUR-MED Polska Sp. z o.o.
za efektowne stoisko targowe

INSTYTUT BLEND-A-MED ORAL B
za ergonomiczną aranżację stoiska i ciekawą prezentację targową

ALLERGAN
za ciekawą aranżację stoiska

ENEL-MED
za efektowną prezentację targową

dla dypl. hig. Anity Walczak
za aktywne działania i wsparcie organizacyjne przy realizacji konferencji dla asystentek i higienistek stomatologicznych podczas Warsaw Dental Medica Show

dla Małgorzaty Kasprzak-Guzek, firma YOUVENA
za aktywne działania i wsparcie organizacyjne przy realizacji bloku warsztatów z medycyny estetycznej podczas Warsaw Dental Medica Show

dla Wojciecha Pawłowskiego, właściciela firmy CERKAMED
za ogromne wsparcie merytoryczne i współpracę przy tworzeniu idei targów Warsaw Dental Medica Show

dla dr. hab. n.med. Jana Kowalskiego
za aktywne działania przy tworzeniu i realizacji programu kongresu naukowego podczas Warsaw Dental Medica Show i przewodniczenie Radzie Programowej Kongresu

dla prof. dr. hab. n.med. Renaty Górskiej
za nieoceniony wkład merytoryczny przy tworzeniu koncepcji oraz budowaniu programu kongresu naukowego podczas Warsaw Dental Medica Show