Najnowsze metody odbudowy i regeneracji szkliwa i zębiny oraz skuteczne rozwiązania w walce z nadwrażliwością.

Testy kliniczne pokazały wysoką skuteczność w odbudowie i remineralizacji szkliwa i zębiny dzięki zastosowaniu produktów z serii CURASEPT BIOSMALTO. 7 lat badań prowadzonych we współpracy z renomowanymi partnerami, takimi jak ISTEC-CNR, KALICHEM, BETAFARMA, CSIC Spain, pozwoliły na stworzenie innowacyjnej i specjalistycznej formuły opartej na 3 patentach i 3 substancjach funkcjonalnych zapewniających ochronę dla każdego wieku i potrzeb.

Linia CURASEPT BIOSMALTO zawiera trzy innowacyjne SUBSTANCJE FUNKCJONALNE oparte na biomimetycznych, biozgodnych i bioaktywnych materiałach pobudzających mineralizację szkliwa i zębiny.

CURASEPT BIOSMATLO daje możliwość zatrzymania wczesnych zmian próchnicowych, z powodzeniem niweluje białe plamy. Silnie działa przeciwko uszkodzeniu związanym ze ścieraniem i erozją, pobudzając ich odbudowę i remineralizację tworząc NOWĄ FAZĘ MINERALNĄ, odporniejszą na ataki kwasów. Produkty BIOSMALTO PROTECTION to skuteczny sposób zapobiegania próchnicy oraz uszkodzeniom związanym z erozja i abrazją. Natomiast BIOSMALTO SENSITIVE z dodatkiem soli strontu, stanowi doskonałe narzędzie w leczeniu nadwrażliwości, które może pojawić się po wybielaniu, skalingu, wygładzeniu korzenia i usuwaniu kamienia nazębnego.

CURASEPT BIOSMATLO pasty do zębów i płyny do płukania jamy ustnej – dla dzieci i dorosłych – zawierają mieszaninę 2 różnych hydroksyapatytów, które umożliwiają rozwój biomimetycznych właściwości niezbędnych do skutecznej remineralizacji: 1. Hydroksyapatyt podstawiony magnezem, strontem i węglanem sprzężony z chitozanem zwany bioaktywnym kompleksem oraz 2. Fluorohydroksyapatyt. Podstawienie Magnezem, Strontem i Węglanem czyni CURASEPT BIOSMATLO hydroksyapatytem bardzo reaktywnym, zdolnym do szybkiego uwalniania bioaktywnych pierwiastków, które prowadzą do prawidłowej remineralizacji, wykorzystując naturalne procesy biologiczne. Ponadto obecność fluoru pomaga stworzyć zmineralizowaną powierzchnię, która jest bardziej odporna na ataki kwasów, aby lepiej chronić przed erozją, ścieraniem i uszkodzeniami podczas szczotkowania. Preparat został dodatkowo wzbogacony w sole strontu, aby szybko zmniejszyć ból w przypadku wrażliwości zębiny.

U osób szczególnie predysponowanych do silnej demineralizacji (cierpiących na zespół Sjogrena, cukrzycę, chemio / radioterapię, suchość w ustach, noszących aparaty ortodontyczne, białe plamy lub z częstą próchnicą) zaleca się stosowanie CURASEPT BIOSMATLO Mus jako środka zapobiegawczego. Oparty jest na amorficznym fosforanie wapnia (ACP) wzbogaconym węglanem i fluorem, zewnętrznie funkcjonalizowanym cytrynianem. W kontakcie ze śliną kompleks rozpuszcza się natychmiast, szybko realizując substancje czynne. W ten sposób duża ilość wapnia, fosforanu i fluoru uwalniana jest bezpośrednio na powierzchnię zębów jak również w pobliżu zdemineralizowanych zmian, podczas gdy cytrynian ułatwia penetrację jonów wewnątrz zęba. Rezultatem jest szybkie i intensywne działanie remineralizujące. CURASEPT BIOSMATLO Mus jest polecany również dla dzieci. Aby zagwarantować prawidłowy proces remineralizacji, zaleca się aby używać CURASEPT BIOSMALTO w synergicznym połączniu pasty, płukanki oraz musu odpowiednio dobranych do wieku oraz potrzeb pacjenta.