Podsumowanie III edycji Warsaw Dental Medica Show

W dniach 1-3 października 2020 miały miejsce wyjątkowe targi Warsaw Dental Medica Show w Ptak Warsaw Expo. Wydarzenie z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich, którzy mieli okazję w nim uczestniczyć.

Zorganizowanie tak dużej imprezy w okresie pandemii koronawirusa oraz wobec wynikających z niej obostrzeńwydawało się nieprawdopodobne, lecz PTAK Warsaw Expo sprostało wszelkim oczekiwaniom. Pomimo trudnych, niesprzyjających organizacji imprez warunków, udało się zebrać branże: stomatologiczną i medycyny estetycznej na jedynych w tym roku, stacjonarnych targach w Polsce. Targi wystartowały i co więcej, zgromadziły szerokie gronowystawców i odwiedzających.

Wspominając III edycję Warsaw Dental Medica Show śmiało możemy mówić o sukcesie na skalę, o jakiej mogli marzyć jedynie wielcy optymiści. Co o nim świadczy?

W trakcie Warsaw Dental Medica Show 2020 nie brakowało chętnych do zapoznania się z ofertą wystawców. W celu przetestowania najciekawszego sprzętu i narzędzi, czy też przeprowadzenia rozmowy z wystawcą, ustawiały się kolejki. Organizatorzy zaaranżowali spotkania dla specjalistów z branży, których efektem może być długoletnia współpraca.Wydarzeniu towarzyszyła szczególna atmosfera i wzajemna życzliwość, co było dowodem ogromnej chęci i potrzeby udziału w tego typu spotkaniach, będących fundamentem dla nawiązania i podtrzymania relacji biznesowych. Zarówno wystawcy, jak i odwiedzający dostrzegli potencjał tego wydarzenia dla rozwoju branży i nie kryli zadowolenia, że PTAK Warsaw Expo podjął się stworzenia tego, czego inni nie byli w stanie urzeczywistnić. W trakcie targów uczestnicy dzielili się ciekawymi informacjami z zakresu działalności oraz trendami rynkowymi, a także poznawali i testowali najnowsze produkty. Targi były także platformą dyskusji na temat oczekiwań i obaw w kontekście najbliższej przyszłości.

Podczas każdego dnia targów uznani praktycy z zakresu stomatologii, medycyny estetycznej, a także ekonomii, dzielili się swoim doświadczeniem, najnowszymi odkryciami oraz przemyśleniami z głodnymi nowych informacji uczestnikami. Pokaźna dawka wiedzy przekazana w trakcie inspirujących kongresów i warsztatów, zorganizowanych w ramach WarsawDental Medica Show 2020 z pewnością pozwoliła na poszerzenie horyzontów i zdobycie nowych umiejętności. Poszczególne prelekcje spotkały się ze szczególnym zainteresowaniem, co odzwierciedlały pełne sale słuchaczy.

W wydarzeniu wzięło udział 8500 odwiedzających, którzy mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą ponad 170 wystawców, którzy zaprezentowali nowości rynkowe oraz ciekawe rozwiązania i techniki w zakresie stomatologii i medycyny estetycznej. W związku z wprowadzonymi środkami bezpieczeństwa, uczestnicy, aby dołączyć na wydarzenie zobowiązani byli do wypełnienia krótkiej deklaracji na wstępie, dzięki której organizatorzy mogli się skontaktować z uczestnikami, gdyby taka konieczność wystąpiła. Każdy uczestnik imprezy na wejściu przechodził także przez kabinę dezynfekującą. Organizator zadbał również o dostęp do bezpłatnych masek medycznych dla wszystkich osób przebywających w Obiekcie Targowo-Kongresowym. Często używane powierzchnie były na bieżąco dezynfekowane, a wytyczne odnośnie zachowania bezpiecznego dystansu ściśle przestrzegane.

Warsaw Dental Medica Show 2020 jest bez wątpienia znakomitym przykładem perfekcyjnie przygotowanego wydarzenia. PTAK Warsaw Expo udowodniło, że jest obiektem przystosowanym do realizacji największych imprez targowych, zachowując najwyższe standardy bezpieczeństwa sanitarnego.