Polskie Towarzystwo Stomatologiczne Patronem Merytorycznym
Kongresu Stomatologicznego

IV edycja Warsaw Dental Medica Show odbędzie się między 9 a 11 września 2021roku. Targom jak co roku towarzyszyć będzie szereg konferencji i warsztatów, będących źródłem cennej i eksperckiej wiedzy. Miło nam poinformować, że w tym roku opiekę merytoryczną nad Kongresem Stomatologii sprawować będzie Polskie Towarzystwo Stomatologiczne.

Kongres podczas Warsaw Dental Medica Show w Ptak Warsaw Expo od początku stanowi cenne źródło wiedzy i platformę rozwoju, zarówno dla lekarzy, jak też całego zespołu asystującego. W trakcie licznych prelekcji i paneli dyskusyjnych omawiane są najnowsze techniki, zabiegi i preparaty stosowane w stomatologii, a także praktyczne porady z zakresu biznesu, finansów i ekonomii.

Kierownikiem naukowym tegorocznego Kongresu Stomatologicznego będzie uznany ortodonta i członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego prof. dr hab. Tomasz Gedrange.

Prof. Gedrange jest autorytetem w dziedzinie ortodoncji, implantologii i regeneracji tkanek. Ukończył studia na Oddziale Stomatologii Uniwersytetu Friedricha Schillera w Jenie (Niemcy) oraz medycyny ogólnej w Akademii Medycznej we Wrocławiu. Po studiach był asystentem w Zakładzie Farmakologii i Toksykologii Uniwersytetu im. Friedricha Schillera w Jenie. Przez wiele lat pełnił funkcję kierownika i dyrektora Katedry Ortodoncji, Stomatologii Dziecięcej i Prewencyjnej Centrum Stomatologii i Zdrowia Jamy Ustnej na Uniwersytecie w Greifswaldzie. W 1996 roku obronił pracę doktorską (temat: „Badania wolnych rodników i peroksydacji lipidów po niedotlenieniu oraz ponownym dotlenianiu mózgu u noworodków prosiąt z prawidłową masą urodzeniową oraz wewnątrzmacicznym ograniczeniem wzrostu ciała”). Jest autorem licznych publikacji naukowych i patentów. Zaangażowanie ze strony Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego i nadzór ze strony prof. Gedrange z pewnością wniosą wiele wartości do nadchodzącego wydarzenia.

Międzynarodowe Targi i Kongres Stomatologii i Medycyny Estetycznej w Ptak Warsaw Expo to miejsce spotkań specjalistów z branży, będące doskonałą okazją na transfer wiedzy, wymianę informacji i poznanie branżowych trendów. Serdecznie zapraszamy na IV edycję Warsaw Dental Medica Show.

 

Program Kongresu Stomatologicznego zostanie opublikowany jeszcze
dzisiaj na stronie internetowej wydarzenia: dentalmedicashow.pl.