Podsumowanie spotkania organizacyjnego z wystawcami

W dniu 9 września 2020 odbyło się spotkanie przedstawicieli PTAK Warsaw Expo z właścicielami i reprezentantami 20 firm będących wystawcami Targów Warsaw Dental Medica Show zaplanowanych w terminie 1-3 października 2020.
Uczestnicy spotkania na podstawie poruszonych kwestii dotyczących organizacji targów, przekazują w poniższym piśmie następujące informacje:
1. PTAK WARSAW EXPO – organizator targów zapewnił o pełnej gotowości związanej z przeprowadzeniem targów w PTAK Warsaw Expo w dniach 1-3 października 2020. Decyzja spowodowana jest realną oceną bieżącej sytuacji, z której wynika, że targi są potrzebne branży stomatologicznej i jako jedyne w Polsce w 2020 roku cieszą się dużym zainteresowaniem odwiedzających:
a) Rekordowa liczba uczestników targów.
Na dzień 9 września 2020 zarejestrowało się 6 245 stomatologów i specjalistów z branży, którzy potwierdzili chęć odwiedzenia Targów Warsaw Dental Medica Show 2020 jako jedynej profesjonalnej, branżowej imprezy stomatologicznej. Inne wydarzenia dla branży zostały odwołane, jak podano „z uwagi na małe zainteresowanie zwiedzających”.
b) Organizator w stałym kontakcie ze zwiedzającymi.
Ponad 90% zarejestrowanych zwiedzających potwierdziło w bezpośredniej rozmowie telefonicznej chęć udziału w Targach WMDS oraz poświadczyło swoją obecność w systemie rejestracji online. 80% rejestracji pochodzi z ostatnich dwóch tygodni, co jasno wskazuje na potrzebę spotkania branży w bezpiecznej przestrzeni targowej PTAK Warsaw Expo.
c) PTAK Warsaw Expo bezpiecznym obiektem targowym.
Biorąc pod uwagę wytyczne i zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego obiekt targowo-kongresowy PTAK Warsaw Expo spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa. Dysponuje 143 000 m kw. powierzchni, co pozwala na jednoczesne uczestnictwo w targach ponad 57 000 osób dziennie (przy zaleceniu wolnej przestrzeni 2,5 m kw./osobę).
Ptak Warsaw Expo współpracuje z Powiatową i Wojewódzką Stacją Sanepidu, które na bieżąco informują o wytycznych GIS dotyczących wydarzeń targowych. W przypadku targów stomatologicznych organizator stworzy stacjonarny punkt, w którym na miejscu obecny będzie ekspert z dziedziny bezpieczeństwa epidemicznego, nadzorując i kontrolując realizację wydarzenia zgodnie z wytycznymi.
Biorąc powyższe pod uwagę, uczestnicy spotkania rekomendują zarówno wystawcom jak i odwiedzającym uczestnictwo w tym ważnym wydarzeniu.
Serdecznie zapraszamy!